20лютого2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОДІЇ Людина – не товар: у Кропивницькому пройшла «Хода за свободу» (ФОТО)

ПОДІЇ

Людина – не товар: у Кропивницькому пройшла «Хода за свободу» (ФОТО)

SAM 0102

Сьогодні, 18 жовтня, у Кропивницькому відбулась масштабна щорічна акція «Walk for Freedom/ Хода за свободу» з нагоди Європейського дня боротьби з торгівлею людьми.

SAM 0079

Акція спрямована на підняття рівня обізнаності населення щодо проблеми торгівлі людьми, поширення важливої інформації про цю проблему та небезпеку, яку вона становить.

Інформаційний захід відбувається сьогодні у всіх областях України (20 жовтня у м. Київ) під патронатом Міністерства соціальної політики України, за підтримки Представництва неурядової громадської організації А21, Організації з безпеки та співробітництва в Європі, Міжнародної організації з міграції та місцевих адміністрацій.

«Акція не є протестом, це мовчазна і мирна хода, яка відбувається у цей день вже п’ятий рік поспіль на захист мільйонів чоловіків, жінок та дітей, які зараз знаходяться у рабстві», – зазначив один із співорганізаторів акції, член ГО «Обласний жіночий інформаційний центр» Валентин Боровиков.

У кампанії з протидії торгівлі людьми також узяли участь представники різноманітних державних установ та громадських організацій, зокрема і Кіровоградського обласного центру зайнятості.

SAM 0080

«До компетенції державної служби зайнятості відносяться питання попередження торгівлі людьми. Органами служби проводяться інформаційно-роз’яснювальні заходи. Зокрема, такі заходи для зареєстрованих безробітних у формі семінарів на тему «Запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми, експлуатації дитячої праці» проводяться в інформаційно-консультаційному центрі обласного центру зайнятості, міськрайонних центрах зайнятості та філіях ОЦЗ. До проведення семінарів залучаються представники ГО «Обласна інформаційна служба з актуальних питань жіноцтва» та Нацполіції. Також усі бажаючі можуть ознайомитись у центрах зайнятості з текстами нормативно-правових актів з питань протидії торгівлі людьми та поліграфічною продукцією відповідного спрямування», – розповів заступник директора Кіровоградського обласного центру зайнятості Богдан Стоян.

Понад 200 небайдужих містян пройшли ходою від площі Героїв Майдану до Театральної площі. У руках учасники акції тримали плакати з інформацією щодо протидії торгівлі людьми, а також чорні парасольки – символ захисту від сучасного рабства.

Довідково:Європейський день боротьби з торгівлею людьми започаткований 18 жовтня 2007 року Європейським Парламентом як день консолідації діяльності з підвищення рівня обізнаності щодо феномену торгівлі людьми та небайдужості громадськості до цього явища.Україна була серед перших країн у Європі, яка у 1998 році встановила кримінальну відповідальність за торгівлю людьми.Статистичні дані за 2018 рік наступні: кількість осіб, яким встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми становить 141 особу (станом на 12.08.2018 р. згідно статистики Міністерства соціальної політики України). Кількість осіб, які потерпіли від злочинів, передбачених ст. 149 КК України становить 179 осіб (станом на 31.08.2018 згідно статистики Генеральної прокуратури України).

На Кіровоградщині статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, встановлено 14 особам.

Катерина Білоконь,

провідний фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою КОЦЗ