24квітня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Як нардеп Довгий не за призначенням використовує бюджетні ресурси

ПОЛІТИКА

Як нардеп Довгий не за призначенням використовує бюджетні ресурси

Олесь Довгий  із депутатської групи «Воля народу», обраний до Верховної Ради від Кіровоградщини, – у списку народних обранців, за якими найбільше випадків непрямої дочасної агітації з ймовірним використанням бюджетних ресурсів.

05.12.2018 Kropivnitskay Dovgy

Про це розповіли представники ОПОРИ під час прес-конференції вчора, 5 грудня, в Києві. Спостерігачі зафіксували, що з червня по жовтень нинішнього року Олесь Довгий 23 рази ймовірно використовував бюджетні ресурси у цілях непрямої дочасної агітації. Загалом за цей період у Кіровоградській області було зафіксовано 26 випадків «піару» політиків на бюджетних проектах.

«Використання бюджетних ресурсів у цілях дочасної непрямої агітації в Кіровоградській області було помічено й за іншими народними депутатами. Так, 3 випадки має Олександр Горбунов («Народний фронт»), а один раз у такій ситуації був помічений Костянтин Яриніч («БПП «Солідарність»). Моніторинг проводився протягом червня – жовтня нинішнього року. Загалом можна виділити два основні типи ймовірного використання бюджетних ресурсів у цілях непрямої агітації: публічні заходи та активність у ЗМІ й соціальних мережах. Незначна частина випадків також пов’язана з офіційними інтернет-ресурсами органів влади чи публічними сторінками їхніх посадових осіб. У більшості випадків тематика заходів стосувалася закладів освіти, сфери ЖКГ, благоустрою та розвитку інфраструктури», – зазначила координаторка спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Громадянська мережа ОПОРА наголошує на важливості зміни механізму виділення державних субвенцій, на необхідності підвищення рівня прозорості та зрозумілості виділення коштів, а також на дотриманні принципів рівномірності, системності й пріоритетності розподілу бюджетних ресурсів між різними регіонами України. Для цього ОПОРА підготувала ґрунтовні рекомендації, що будуть надіслані всім зацікавленим сторонам, у тому числі Кабінету Міністрів України.

Із повним текстом всеукраїнського звіту можна ознайомитись за посиланням.