28травня2020

ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Скільки коштуватиме передвиборча реклама у ЗМІ Кропивницького

ПОЛІТИКА

Скільки коштуватиме передвиборча реклама у ЗМІ Кропивницького

11 20Відповідно до Закону «Про вибори Президента України» чотри друковані обласні газети із 11 оприлюднили інформацію про вартість розміщення у них передвиборної агітації на час виборчої кампанії. 

Також поінформували у друкованих виданнях про вартість політичної реклами чотири радіостанції та три телеканали Кіровоградської області. Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА дослідили, скільки грошей доведеться викласти майбутнім кандидатам за агітацію в медіа.

Згідно з оприлюдненою інформацією, найдешевше секунда політичної реклами коштує на новому приватному каналі «Вітер» – 5 гривень. Канал транслюється на цифровому мовленні в Кропивницькому та Олександрії.

 На регіональному телерадіоканалі (філії ПАТ «НСТУ») канал «Кіровоград» вартість політичної реклами становить 6 гривень 68 копійок, найдорожче розміщення реклами на ТОВ «Телерадіокомпанії TTV» – 15 гривень за одну секунду ефірного часу.

 Найдешевше політична реклама коштує на каналі радіомовлення «Радіо Рокс» та ТОВ «АБ-Радіо» – 1 гривня без ПДВ, а на обласному радіо – 1 гривня 70 копійок. Найдорожче – на ТОВ «Радіо ТТВ» 6 гривень за одну секунду.

Чотри друковані обласні газети також опублікували розцінки на політичну рекламу. Найдешевше агітацію можна розмістити у «Вечірній газеті» – за ціною 3 гривні 80 копійок за 1 см². Політична реклама у газеті «Сільське життя плюс» на першій сторінці коштуватиме за 1 см² 13 гривень 20 копійок, всі інші сторінки, крім останньої – 12 гривень за 1 см². У «Новій газеті» вартість політичної реклами на кольорових сторінках – 15 гривень см², а на чорно-білих – 12 гривень см².Найдорожче замовникам обійдеться друкована площа у тижневику «21-й канал» –  1 сторінка 1см² – 34 гривні 80 копійок, 2-3 сторінка – 22 гривні 80 копійок, інші сторінки, крім останньої, – 13 гривень 20 копійок.

Вчасно не оприлюднили вартість друкованої площі газети: «Народне слово», «Діалог», «Наше місто і село», «Селянська газета», «Первая городская газета», «Кіровоградська правда», «Україна центр».

«Ми повідомимо про вартість друкованої площі у свіжому номері газети за 10 січня. Орієнтувалися на 78 днів до дня виборів Президента згідно з Законом України «Про внесення змін до статті 90 Закону України "Про вибори Президента"», – зазначила редакторка обласної газети «Народне слово» Оксана Рибченкова. 

«Стаття 90 Закону України "Про вибори Президента України" стосується повторних та позачергових виборів Президента України. 31 березня 2019 року відбудуться чергові вибори Глави держави. Відповідно, опублікувати розцінки вартості одиниці друкованої площі в регіональних і місцевих друкованих засобах масової інформації усіх форм власності мали не пізніше як за сто днів до дня виборів, тобто до 20 грудня 2018 року згідно з ч. 6 ст. 60 ЗУ "Про вибори Президента України". Відсутність вчасної публікації ЗМІ вартості реклами в першу чергу порушує засади виборчого процесу, а саме рівності всіх кандидатів на пост Президента та рівних умов доступу кандидатів до засобів масової інформації, що зазначено в ч. 2 ст. 11 цього ж Закону», – зазначив радник з юридичних питань Громадянської мережі ОПОРА Костянтин Куценко.

За словами координаторки спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області Зої Лебідь, усі телеканали протермінували оприлюднення вартості ефірного часу для проведення передвиборної агітації за рахунок коштів виборчих фондів.

«Згідно з календарним планом ЦВК про проведення чергових виборів Президента України до 20 грудня потрібно було оприлюднити вартість ефірного часу на телеканалах. У "Вечірній газеті" за 21 грудня надрукували розцінки ТОВ "Телеканалу "TTV", а в "Народному слові" – за 27 грудня опублікували розцінки телеканалів "Вітер" та обласного телебачення», – зазначила Зоя Лебідь. 

Згідно з частиною 6 статті 60 Закону розцінки вартості одиниці друкованої площі та одиниці ефірного часу для проведення передвиборної агітації не можуть змінюватися протягом виборчого процесу. Засіб масової інформації не може надавати знижку на оплату окремому кандидату на пост Президента України чи партії, що висунула кандидата на пост Президента України. Ця законодавча норма повинна гарантувати принцип рівності умов і доступу всім суб’єктам виборчого процесу для реалізації права на здійснення передвиборної агітації.