04червня2020

ГОЛОВНА ПОЛІТИКА У середмісті Кропивницького з’явився банер із президентською передвиборчою агітацією, але без вихідних даних кандидата (ФОТО)

ПОЛІТИКА

У середмісті Кропивницького з’явився банер із президентською передвиборчою агітацією, але без вихідних даних кандидата (ФОТО)

11.01.201 Kropivnitskay nalyvaytenko

Учора, 11 січня, постерігачі ОПОРИ в обласному цетрі зафіксували встановлення банера із зображенням кандидата на  посаду Президента України Валентина Наливайченка. Передвиборчу агітацію без вихідних даних закріплювали на недобудованому будинку на розі вулиць Гоголя та Арсенія Тарковського.

Поруч зі встановленою розтяжкою розміщена громадська приймальна партії «Політичний рух Валентина Наливайченка «Справедливість» у Кіровоградській області. Чоловік, який представився очільником обласного штабу партії «Справедливість», відмовився коментувати ситуацію. Представники ОПОРИ з приводу виявленого ймовірного порушення звернулися із заявою до працівників Національної поліції, повідомили у відомчій прес-службі.

11.01.2019 Kropivnitskay Haluvaytenko2 1

Нагадаємо, Валентин Наливайченко зареєстрований кандидатом у Президенти України постановою ЦВК від 8 січня 2019 року. 

«Раніше ОПОРА фіксувала політичну агітацію,  яка була розміщена до початку виборчого процесу, і не була знята після реєстраці кандидатів у Президенти.  А це перший випадок на Кіровоградщині, коли розміщують агітацію без вихідних даних уже зареєстрованого кандидата», – зазначила обласний координатор спостереження за виборами Громадянської мережі ОПОРА в Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Відповідно до ч. 1 ст. 57 Закону України «Про вибори Президента України» передвиборна агітація розпочинається кандидатом на пост Президента України наступного дня після дня його реєстрації Центральною виборчою комісією.

У частині 2 статті 212-13 Кодексу України про адміністративні правопорушення йдеться: «Розповсюдження (рознесення, вивішування, роздавання) під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, а так само організація такого розповсюдження тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від трьох до п'яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».