25червня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Друковані ЗМІ Кіровоградщини розмістили три матеріали із закликом не підтримувати кандидата у Президенти України

ПОЛІТИКА

Друковані ЗМІ Кіровоградщини розмістили три матеріали із закликом не підтримувати кандидата у Президенти України

На Кіровоградщині за останній тиждень у 10 обласних виданнях зафіксовано 22 матеріали, які мають ознаки агітації та 3 матеріали, що закликають не підтримувати одного з кандидатів. 

19 22

Найбільше матеріалів на користь кандидатів у Президенти Петра Порошенка та Юлії Тимошенко. По одному матеріалі опублікували з ознаками агітації на користь Олександра Шевченка, Олега Ляшка та Олександра Вілкула. 

19 21

Матеріали з ознаками «чорного піару» проти Юлії Тимошенко та Володимира Зеленського опублікували три видання. 

Спостерігачі ОПОРИ проаналізували обласні видання за 14 березня 2019 року. 

«Матеріали у ЗМІ про зареєстрованих кандидатів, які спрямовані на спонукання виборців голосувати за або проти кандидатів, є передвиборною агітацією. Така агітація має бути означена як політична реклама або передвиборна агітація згідно з частиною 1 статті 58, частина 10 статті 64 Закону України «Про вибори Президента України» та бути оплачена виключно з виборчого фонду кандидата (частина 6 статті 65 цього ж Закону). Навіть агітація проти кандидата має бути оплачена з виборчого фонду», – зазначив громадський обмудсмен із захисту виборчих прав Громадянської мережі ОПОРА у Кіровоградській області Євгеній Гурницький.