04червня2020

ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Хуліганство чи персональний вибір: на Кіровоградщині білборд Порошенка залили червоною фарбою

ПОЛІТИКА

Хуліганство чи персональний вибір: на Кіровоградщині білборд Порошенка залили червоною фарбою

Спостерігачі ОПОРИ зафіксували у місті Світловодську Кіровоградської області зіпсований агітаційний білборд кандидата в Президенти України Петра Порошенка з зображенням Президента Російської Федерації Володимира Путіна.

03 5 34

Про це йдеться на сайті організації.

Зіпсований білборд Петра Порошенка розміщений на виїзді з міста Світловодська в напрямку Черкас. На білборді міститься зображення Петра Порошенка та Володимира Путіна, а також напис «21 квітня! Вирішальний вибір». Замовником цієї агітаційної продукції вказаний Петро Порошенко.

Зображення кандидата у Президенти залили червоною фарбою.

«Пошкодження білборда кандидата у Президенти має ознаки хуліганства, що несе за собою кримінальну відповідальність. До того ж, сам  білборд Петра Порошенка може містити порушення Закону України «Про рекламу», оскільки, розміщення зображення особи має бути за її погодженням», – наголосила координаторка спостереження Громадянської мережі ОПОРА за виборами у Кіровоградській області Зоя Лебідь.

Згідно з частиною 1 статті 296 Кримінального кодексу України хуліганство, тобто грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжується особливою зухвалістю чи винятковим цинізмом, карається штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п'яти років.

Відповідно до абзацу 9  частини 1 статті 8 Закону України «Про рекламу»  у рекламі забороняється: вміщувати зображення  фізичної  особи  або використовувати її ім'я  без  письмової  згоди  цієї  особи. Відповідно до частини 1 статті 308 Цивільного кодексу України  фотографія, інші художні твори, на яких зображено фізичну особу, можуть бути публічно показані, відтворені, розповсюджені лише за згодою цієї особи.