21вересня2019

ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Росіяни доволі скоро у свій спосіб повернуть моряків Кіровоградщини додому

ПОЛІТИКА

Росіяни доволі скоро у свій спосіб повернуть моряків Кіровоградщини додому

Заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції України Олена Зеркаль допускає, що Російська Федерація може звільнити захоплених українських моряків без згадки про рішення Міжнародного трибуналу з морського права. 

03 22

Про це вона повідомила в ефірі «5 каналу». 

«Я впевнена, думаю, що росіяни доволі скоро у свій спосіб, який ніяк не буде пов'язаний з рішенням Трибуналу, але повернуть наших моряків. Вони це будуть представляти як власне рішення, як воля Володимира Володимировича (Путіна), і думаю, що так, як було в іншій справі, яка стосується «Грінпіс» і корабля, який називається Arctic Sunrise - вони також робили вигляд, що не виконують рішення Трибуналу, але вони виконали все, і навіть платили компенсацію», - додала заступник міністра.

Нагадаємо, що 17 квітня Лефортовський райсуд Москви продовжив арешт усім 24 військовополоненим морякам ще на три місяці, до кінця липня.

25 травня суд ООН оприлюднив рішення про застосування тимчасових заходів у справі за позовом України до РФ. Суд зобов'язав Росію звільнити 24-х українських моряків і судна. Водночас він не задовольнив прохання України зобов'язати РФ припинити кримінальне переслідування полонених.

Згідно з рішенням суду, РФ до 25 червня має поінформувати трибунал про виконання наказу щодо звільнення українських моряків і суден.

 У МЗС РФ заявили, що Міжнародний трибунал ООН із морського права не має юрисдикції розглядати вимоги України до РФ щодо звільнення захоплених військових суден і моряків.

https://www.unian.ua

Читайте також: Спроба зробити закритим судове засідання, на якому обирався запобіжний захід морякам Кіровоградщини, провалилася (ФОТО)