11липня2020

ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Новоукраїнський міський голова: Ми бачимо ризики від позачергових місцевих виборів, але не бачимо переваг

ПОЛІТИКА

Новоукраїнський міський голова: Ми бачимо ризики від позачергових місцевих виборів, але не бачимо переваг

122031b8f9e8

Нещодавно з'явилася інформація, що Офіс глави держави розглядає можливість проведення дочасних місцевих виборів. 

Експерти DOBRE запитали експертів: чи можливе проведення дочасних місцевих виборів. Не всі вони – і захваті від ідеї ще одних цьогорічний вибрів.

Так, голова Асоціації об'єднаних територіальних громад України, Новоукраїнський міський голова Олександр Корінний – проти дочасних вибрів на місцях.

«Вибори – це демократичний інструмент, але він має іти на користь жителям наших громад і Україні вцілому. Ми бачимо ризики проведення позачергових виборів, але не бачимо переваг. Тому голови ОТГ проти проведення дочасних виборів. По-перше, ми не встигнемо завершити формування нового адміністративно-територіального устрою. Якщо ж поспіхом бозна-як зліпимо новий адмінтерустрій, то не встигнемо обговорити його з людьми. А це надважливо! До того ж, потрібно встигнути внести зміни до Конституції і закріпити в ній нову адміністративно-територіальну основу. Нашвидкуруч не можна вирішувати такі питання. Інший варіант - вибори відбудуться за старою основою - абсолютно неприйнятна річ! Пів України житиме в районах, а пів - в об'єднаних громадах? Тоді ще на 5 років буде заморожена реформа. Від дочасних виборів я не бачу жодних переваг для місцевого самоврядування», – каже Новоукраїнський  очільник міста.

І додає, що для дочасних виборів потрібна законодавча база і нова адмінтероснова. Треба завершити формування громад, і у нових громадах всім дружно піти на вибори, і бажано все це встигнути зробити до жовтня 2020 року.