08квітня2020

ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Голова ФПО Кіровоградщини: Кожен четвертий працівник отримував зарплату, нижчу прожиткового мінімуму

ПОЛІТИКА

Голова ФПО Кіровоградщини: Кожен четвертий працівник отримував зарплату, нижчу прожиткового мінімуму

Сьогодні, 27 лютого, у Кропивницькому провели засідання Ради Федерації профспілок Кіровоградської області, на якому йшлося про виклики та загрози профспілковому руху та завдання профспілок у сучасних умовах.

20 02 199

Голова ФПО Максим Баланенко розповів про те, що незважаючи на ріст заробітної плати, Кіровоградщина продовжує залишатися в аутсайдерах серед інших областей України. Також він розповів, чи вдалося профспілкам завдяки акціям протесту та зверненням до органів влади припинити турборежим по прийняттю законопроєкту «Про працю».

«Незважаючи на негативні явища в економіці держави, профспілкам спільно із соціальними партнерами вдалося уникнути масових звільнень працівників, забезпечити ріст середньомісячної зарплати на  понад 16 відсотків. На 8,4 відсотка зросла реальна заробітна плата. За підсумками 2019 року на 2,7 відсотка зріс індекс промислової продукції, на 6,7 сільгосппродукції та 15,9 будівельної продукції», – відзначив  Максим Баланенко.

Проте в області є ще багато невирішених проблем.

«Залишаються високими чисельність безробітного населення – 47 тисяч осіб та  рівень безробіття – 11,2 відсотка. За останніми статистичними даними, кожен четвертий працівник у звітному році отримував зарплату нижчу рівня фактичного прожиткового мінімуму. Не вдалося й повністю ліквідувати борги із заробітної плати», – констатував голова ФПО та підкреслив, що поки вщент не розвалена система колективного захисту трудових прав, необхідно звернути увагу на колдоговірну роботу.

20 02 200

«Потрібно установити легітимність колдоговорів, відповідність їх норм чинному законодавству. Звернути особливу увагу на розділи, що стосуються робочого часу, оплати праці, зайнятості, відпусток, охорони праці, порядку утримання і перерахування профвнесків, перерахування 0,3 відсотка роботодавцями. Цю роботу необхідно провести невідкладно, враховуючи турборежим роботи Верховної Ради. І головне – не допустити погіршення пільг і гарантій, які зараз передбачають колдоговори»,  – наголосив Максим Баланенко.

І додав, що в Київ, у рамках проведення профспілками акції «Руки геть від українських профспілок!», прибула місія Міжнародної Конфедерації профспілок. Мета візиту – прояв солідарності з українськими профспілками у захисті гідних трудових прав українських працівників. Плануються зустрічі з Тимофієм Миловановим, Галиною Третьяковою, Людмилою Денисовою та іншими.  У ФПО сподіваються на те, що влада дослухається до думки цієї поважної місії і зробить правильні висновки.

«Що ми досягли нашими акціями протесту і зверненнями до органів влади? Перше, і головне. Припинено турборежим по прийняттю законопроєкту «Про працю». Тепер направлено до Верховної Ради чотири законопроєкти з цього питання. І всі вони комітетом рекомендовані до розгляду. Також  окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Федерації профспілок України про  відкликання закопроєкту «Про працю». Ми довели можливості свого впливу на захист трудових прав та інтересів спілчан. Але заспокоюватися не можна», – підсумував голова ФПО Максим Баланенко.

20 02 201