В Україні відбулись фінальні публічні обговорення завершення реформи децентралізації. Упродовж двох тижнів у консультаціях взяли участь усі регіони, а безпосередньо вчора, 4 березня – представники Кіровоградської, Запорізької і Дніпропетровської областей під час спільної зустрічі в Дніпрі.

20 03 79

Делегації були сформовані з представників органів місцевого самоврядування, виконавчої влади та громадськості. Робота проходила в групах у форматі світового кафе, під час якого всі учасники висловили своє бачення змін у Конституції України в частині децентралізації. Презентації модерували фасилітатори Ірина Таран, Олександр Мітьков і Світлана Петрова, інформують в пресслужбі ОДА.

«Реформа децентралізації переходить до логічного етапу завершення. Це важливий момент для громад. Передбачається, що вибори в жовтні 2020 року необхідно провести за новим адміністративно-територіальним устроєм. Для цього процес внесення змін до Конституції України має бути завершений до липня. Публічні обговорення дають можливість висловити власне бачення змін», – відзначив голова Кіровоградської ОДА Андрій Балонь.

Сформовані пропозиції делегати з усіх регіонів презентують на форумі в Києві. Після цього над ними працюватимуть парламентарі та конституціоналісти.

20 03 80

Серед ключових позицій, які висловила делегація з Кіровоградщини, йдеться про чітке окреслення повноважень префектури з метою уникнення тиску на громади й закріплення питань фінансової автономії територій. Також представники регіону виступили за трирівневу систему самоврядування, що включає громади, райони та області.

Нагадаємо: за словами радника Прем'єр-міністра України Івана Лукері, публічні обговорення були ініційовані, щоб врахувати думку громадськості під час роботи над проєктом Закону України «Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)».

Політика

Культура

Анонси

Освіта

Суспільство

Інтерв'ю

Економіка

Події

Кримінал