03червня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Про публічні консультації: у Кропивницькому в онлайнрежимі обговорили законопроєкт

ПОЛІТИКА

Про публічні консультації: у Кропивницькому в онлайнрежимі обговорили законопроєкт

onlajn konferentsiya

У ході реалізації проєкту «Від якісної комунікації до участі громади у прийнятті рішень», відбулось чергове громадське обговорення, цього разу – в онлайнрежимі.

Темою обговорення став законопроєкт «Про публічні консультації», який доопрацьовують у Міністерстві юстиції.

Захід провели за участі представників робочої групи з розробки законопроекту, Міністерства юстиції, громадських активістів, депутатів, їх помічників та журналістів.

Присутні обговорили норми урядового законопроекту України № 7453 від 27.12.2017 «Про публічні консультації», їх вплив на взаємодію між владою та громадою на місцевому та національному рівні.

«Цей законопроєкт дуже важливий, адже він регулює, яким чином громадськість зможе впливати на прийняття рішень органами влади, адже норми Конституції визначають народ як джерело влади», – говорить голова Асоціації Політичних Наук Дмитро Сінченко.

Законопроєкт уже виносили на розгляд Верховної Ради, однак повернули на доопрацювання ініціатору – Кабміну.

За словами члена робочої групи Міністерства юстиції від громадськості, Наталії Заболотної, прийняття законопроекту зробить консультації з громадськістю обов’язковими для влади, що, у свою чергу, збільшить і якість нормативно-правових актів, і їх підтримку серед громадськості.

«Хотілось би зрушити цей процес з мертвої точки, виправити всі недоліки законопроєкту і нарешті винести його на розгляд народних депутатів!», – зазначила Наталія Заболотна.

Представниця Міністерства юстиції Наталія Окша зазначила, що зауваження Комітету Верховної Ради вивчають, і доопрацьований законопроєкт буде повторно розглянутий парламентом вже до кінця цього року.

 

Прес-служба «АПН»