10липня2020

ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Кіровоградщина: чи мають громади шанс на збереження статус-кво

ПОЛІТИКА

Кіровоградщина: чи мають громади шанс на збереження статус-кво

2019 06 11 otg dvi e1560268357135

В Українському кризовому медіа-центріобговорили затвердження перспективних планів формування спроможних громад. Йшлося і про Кіровоградщину.

Участь у онлайн-конференції на платформі Zoom взяли 64 представники ЗМІ із 19 областей України.

"Для Олександрійщини Уряд змінив перспективний план утворення громад. Приютівська громада втрачає, а Олександрія отримує вісім сіл. Із чиєї подачі ухвалено такий сценарій утворення громад? І чи є в громад шанс на збереження статус-кво?", таким було тематичне запитання Ірина Балашової з Кіровоградської області.

Позиція щодо змін до перспективного плану Кіровоградської області – це  консолідована позиція, зокрема, і Міністерства, і комітету, і Уряду. Ті точкові зміни, що відбулися, є абсолютно вірними. Загалом перспективний план Кіровоградської області зараз якісний, вважає народний депутат України, голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін.

"Що стосується безпосередньо цієї зони: сформувалася громада навколо міста Олександрії. По-перше, вона його майже брала в кільце, по-друге, розривалася територія Олександрії, що є неприпустимим. Тому пропозиції Асоціації міст України, зокрема, з цього питання були враховані. Щодо того, що "села забирали" – там було забезпечено обмін територією, тому що до цієї громади додавалися інші сільські ради. Але мета була в тому, щоб не порушувалася методика і місто Олександрія не було розірване", – наголосивв нардеп.

І додав, що питання пані Ірини треба адресувати тим, хто хотів схитрити і створити громаду з порушенням методики, маючи якісь своє зацікавлення в цьому.

          Читайте також:  У перспективному плані Кіровоградщиніи передбачили створення 48 ОТГ