13червня2021

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Кіровогращина: що змінилося у виборчому законодавстві

ПОЛІТИКА

Кіровогращина: що змінилося у виборчому законодавстві

3425 27

15 липня Верховна Рада призначила чергові місцеві вибори на 25 жовтня нинішнього року, а наступного дня внесла зміни до виборчого законодавства. 

Ось найголовніші з них: 

  • закон забороняє ведення агітації шляхом надання виборцям, закладам, установам, організаціям грошей, подарункових сертифікатів, продуктів харчування і спиртних напоїв, товарів. Дозволено надавати лише агітаційні матеріали, що містять візуальні зображення партійної символіки та брендування виборчої кампанії, такі як плакати, листівки, календарі, блокноти, ручки, футболки тощо. Їх вартість не повинна перевищувати 3% прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • встановлено механізми боротьби з «двійниками» під час президентських виборів; 
  • позачергові місцеві вибори, проміжні, перші, додаткові проводитимуться двічі на рік – в останню неділю березня і останню неділю жовтня. Тобто, всі місцеві вибори, які не є черговими, у всіх населених пунктах будуть проводитися в один день – або навесні, або восени.
  • першим у територіальному виборчому списку відповідної організації партії розміщують кандидата, включеного до такого списку під першим номером. При рівному відсотку голосів місце вище займає кандидат, розташований вище в територіальному виборчому списку кандидатів від організації партії; 
  • для зручності змінено форму виборчого бюлетеня;
  • розмір застави кандидатів знижено в 9 разів;
  • встановлено межу для самовисування у 10 тис. населення, у містах з більшим населенням діятиме пропорційна система з відкритими списками.

Вибори пройдуть у всі місцеві ради.

Читайте також: Децентралізація: райони Кіровоградщини таки укрупнять

Рейтинг кандидатів на посаду міського голови у Кропивницькому очолив чинний посадовець