25червня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Чому профспілки Кіровоградщини звернулися до президента України

ПОЛІТИКА

Чому профспілки Кіровоградщини звернулися до президента України

185357704 466598284558575 6188679801487509922 n

Профспілкові організації області стурбовані діяльністю Національної тристоронньої соціально-економічної ради.

Вони вимагають від Кіровоградського обласного об’єднання профспілок порушення перед відповідними органами влади питання про розвиток соціального діалогу в Україні.

"І це цілком справедливо. Саме соціальний діалог став каталізатором реформ та інновацій, перевіреним інструментом дієвої економічної політики сучасних правових демократичних держав", – вважає голова Федерації професійних спілок Кіровоградської області Максим Баланенко.

За його словами, важливість реалізації ефективного соціального діалогу підтверджується положеннями Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Проте кризовий стан соціально-трудової сфери в Україні: порушення гарантій і норм Конституції України, критичні борги із зарплати, ліквідація робочих місць, банкрутство підприємств, ріст трудової міграції, економічно необґрунтований ріст цін і тарифів надає підстави визнати соціальний діалог неефективним і безрезультативним.

Відсутність необхідних організаційних та нормативно-правових ресурсів унеможливлює зробити його інструментом виходу України із кризи.

Так, Національна тристороння соціально-економічна рада, яка утворюється президентом, уже понад три роки залишається бездіяльною.

"Під тиском профспілок і роботодавців у серпні 2020 року уряд сформував персональній склад своєї сторони, а в листопаді Президія НТСЕР прийняла рішення щодо подання Президентові України на посаду Голови Національної ради кандидатури Кінаха Анатолія Кириловича, Співголови Національної ради від сторони роботодавців, а також проведення засідання Національної ради у місячний термін після підписання Указу Президента України. Проте Указ не підписано, а Національна рада до цієї пори так і не почала працювати", – зауважує пан Баланенко.

І додає, що з огляду на викладене, профспілки звернулися до гаранта із проханням якнайшвидше відновити роботу національної тристоронньої соціально-економічної ради.