27травня2024

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Міжфракційні об’єднання і міжпарламентські зв’язки: куди долучилися нардепи з Кіровоградщини

ПОЛІТИКА

Міжфракційні об’єднання і міжпарламентські зв’язки: куди долучилися нардепи з Кіровоградщини

236 068г5

Депутати Кіровоградської області входять до 29 зі 120 міжфракційних депутатських об’єднань.

Лідер серед них – Юрій Кузбит, який є членом одразу 10 об’єднань. Натомість тільки до трьох МДО входить Ігор Мурдій. Четверо народних обранців із регіону беруть участь у роботі міжфракційного об’єднання «Кіровоградщина». Про це інформує ОПОРА.

Усі  5 депутатів-мажоритарників від області співпрацюють із парламентами різних країн, а Олександр Дануца, Юрій Кузбит та Олег Воронько займають керівні посади в групах з міжпарламентських зв’язків із іноземними державами.

«Кіровоградщина» та інші міжфракційні об’єднання: куди входять кіровоградські парламентарі

Ст. 60 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України» зазначає, що «народні депутати можуть добровільно об'єднуватися у міжфракційні депутатські об'єднання без реєстрації, кадрового, матеріально-технічного, інформаційного, організаційного забезпечення їх діяльності Апаратом ВРУ». 

Станом на листопад 2021 року у Верховній Раді зареєстровано 120 міжфракційних депутатських об'єднань. Вони являють собою форму організації роботи народних депутатів, які мають спільну мету, але водночас не мають єдиної політичної позиції. Фактично, МДО — це об'єднання заради реалізації певних завдань та ідей, умовний «клуб за інтересами». 

Можливістю вступити в МДО скористалися усі представники Кіровоградської області у Верховній Раді. Найбільше міжфракційних депутатських об’єднань представляє Юрій Кузбит («Слуга народу») — 10. Його колега по фракції «Слуга народу» Олег Воронько долучився до роботи 6 МДО. А Олександр Дануца («Слуга народу») та Олесь Довгий (позафракційний) працюють у складі 5 об’єднань. Ігор Мурдій, який входять до фракції «Слуга народу», став членом трьох МДО.

Представник виборчого округу №101 Юрій Кузбит увійшов до об’єднань «Українці в світі», «Кіровоградщина», «Південь України», «Парламентська платформа боротьби з туберкульозом», «Цінності, гідність, родина», «За права дітей з особливими освітніми потребами», «Intermarium», «Європейський зелений курс», «Прості рішення та результати», «За конституційну реформу і ефективну владу».

Олег Воронько, обраний в окрузі №103, працює в 6 МДО: «Кіровоградщина», «Invest in Ukraine», «Цінності, гідність, родина», «За розвиток українського ракетобудування», «Intermarium», «За конституційну реформу і ефективну владу».

«Кіровоградщина», «Invest in Ukraine», «Розвиток України», «Шахи для всіх», «За конституційну реформу і ефективну владу» — міжфракційні депутатські об’єднання, в яких представлений нардеп Олександр Дануца (округ №99).

Представник округу №102 Олесь Довгий працює в об’єднаннях «Кіровоградщина», «Країна доступна для всіх», «Київщина», «Спроможні громади — сильна Україна», «Захист прав дитини — пріоритет держави».

Водночас народний депутат Ігор Мурдій (округ №100) долучився до 3 міжфракційних депутатських об’єднань — «Українці в світі», «Південь України», «Invest in Ukraine».

Окремі народні депутати з Кіровоградщини займають керівні посади в міжфракційних депутатських об’єднаннях. Зокрема, йдеться про Олександра Дануцу, який очолює об’єднання «Кіровоградщина», та Олеся Довгого, що є співголовою об’єднання «Країна доступна для всіх».

Групи з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами

Відповідно до Положення «Про депутатські групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами» від 29 лютого 2008 року та внесених змін до цього положення згідно із Розпорядженням Голови Верховної Ради України «Про внесення змін до Положення про депутатські групи Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами» від 24 грудня 2014 року, народні депутати можуть входити до складу депутатських груп із міжпарламентських зв’язків з іноземними державами, які утворюються шляхом добровільного об’єднання нардепів.

У Положенні також ідеться про те, що народний депутат не може входити до складу більш ніж 8 груп з міжпарламентських зв’язків. Нардеп Олександр Дануца, який представляє Кропивницький у парламенті, обрав для роботи максимальну їх кількість. Разом з тим, Юрій Кузбит входить до складу 7 груп,  Ігор Мурдій та Олег Воронько є членами 3 груп, а Олесь Довгий — 2.

Олександр Дануца входить до складу груп з міжпарламентських зв’язків з Південною Кореєю, Сполученими Штатами Америки, Французькою Республікою, Італійською Республікою, Китайською Народною Республікою, Японією, Німеччиною та Аргентинською Республікою.

Ігор Кузбит є членом груп для співпраці з Об’єднаними Арабськими Еміратами, Республікою Сінгапур, Республікою Словенія, Республікою Хорватією, Сполученими Штатами Америки, Республікою Куба та Китайською Народною Республікою.

Народний депутат Ігор Мурдій бере участь у роботі груп з міжпарламентських зв’язків з Китайською Народною Республікою, Республікою Куба та Литовською Республікою. Олег Воронько також входить до груп з міжпарламентських зв’язків з Республікою Словенія, Китайською Народною Республікою та Республікою Куба.

Нардеп Олесь Довгий працює в групах з міжпарламентських зв’язків з Італійською Республікою і Республікою Хорватія.

У 3 групах Верховної Ради України з міжпарламентських зв’язків з іноземними державами нардепи з Кіровоградщини займають керівні посади. Зокрема, Олег Воронько є головою групи з міжпарламентських зв’язків з Республікою Куба, а Олександр Дануца — секретар групи, що співпрацює з Французькою Республікою. Також посаду секретаря займає Юрій Кузбит у групі з міжпарламентських зв’язків з Республікою Сінгапур.