16грудня2018

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Чому успіх Аграрної партії на виборах в ОТГ на Кіровоградщині навмисно применшують

ПОЛІТИКА

Чому успіх Аграрної партії на виборах в ОТГ на Кіровоградщині навмисно применшують

АПУ

Зростання довіри до висуванців Аграрної партії України та її лідера Віталія Скоцика – одна з тенденцій у нинішніх настроях електорату. 

Це продемонстрували й вибори, що пройшли 29 жовтня в шести об‘єднаних територіальних громадах Кіровоградської області.

Водночас це не подобається іншим політичним силам і вони вдаються до елементарного замовчування або ж перекручування справжніх результатів виборів, використання так званого опитування громадської думки. Зрозуміло, на свою користь. 

Про це, зокрема, свідчить інтерв'ю одному із сайтів політолога з Кропивницького  Руслана Стадніченка. Його представлено як  кандидата політичних наук, доцента Центральноукраїнського педагогічного університету імені В. Винниченка,  а ось про те, що він ще й співпрацює з Центрально-українською соціологічною лабораторією, не згадано жодним словом. 

Чи не тому, що ця лабораторія в часи монопольного володіння областю Партії регіонів відзначилася активною співпрацею з тодішньою владою? 

Варто нагадати, що тоді із завидною регулярністю на апаратних нарадах в облдержадміністрації керівник лабораторії Едуард Клюєнко доповідав результати «соцопитування», з яких випливало, що все більше й більше людей готові були віддати свій голос на виборах за висуванців цієї партії. Насправді ж у такий спосіб готувалася громадська думка про те, що переможцем – хочеться того комусь чи ні – буде представник Партії регіонів. 

Згадаймо «стрімкий ріст» за результатами «опитування» рейтингу кандидата в народні депутати по Кіровоградському мажоритарному округу Олександра Шаталова і його ганебний програш.

У принципі можна було б не згадувати «справи минулих літ», якби в інтерв'ю Руслана  Стандніченка не прослідковувалося бажання прислужитися президентській партії. 

Один заголовок інтерв'ю чого вартий: «Вибори в ОТГ Кіровоградщини: «Суттєва перевага президентської сили». Той, хто ознайомився з результатами виборів, щонайменше здивується такому висновку.   

Звернімося до результатів виборів 29 жовтня. За кількістю набраних голосів виборців місця між партіями в області розподілилися так: ВО «Батьківщина» – 27,87%, Аграрна партія України – 17,39%, президентська партія БПП «Солідарність» – 12,09%. Відповідно вони отримали депутатських мандатів: ВО «Батьківщина» – 48, АПУ – 23, БПП «Солідарність» – 18. То про яку ж «суттєву» перевагу президентської сили йдеться?

У своєму інтерв'ю Стадніченко жодного разу не згадав Аграрну партію України. Ніби й не вона посіла друге місце. Випадково? Як любить повторювати один московський горе-журналіст, не думаю. І ось чому.

Аграрна партія України своїми здобутками останніх років буквально шокувала старих гравців на електоральному полі. В ній вони не безпідставно вбачають загрозу своєму монопольному владарюванню. Зокрема, й представники БПП «Солідарність» вважають АПУ своїм конкурентом. Їм і в голову не приходить, що з виборцями треба працювати, а не сподіватися тільки на приналежність партії до глави держави.

До речі, так, як працювала обласна організація АПУ на чолі з головою Сергієм Таровиком та його першим заступником Юрієм Крутьком протягом останніх двох років, не працювала жодна організація інших партій.  Вона була активним учасником протесту проти  рейдерства на Кіровоградщині,  брала участь у виборах до об'єднаних  територіальних громад,  збирала підписи проти продажу земель сільськогосподарського призначення, страйкувала під Верховною Радою проти запровадження «дикого ринку» землі тощо. А скільки було проведено інших заходів, у тому числі культурницьких і спортивних! 

Водночас вона розбудовувала партійні ряди  і зміцнювала партійний актив. Фактично осередки АПУ є сьогодні в кожному районі і місті, а найголовніше – всі вони активно працюють, займаються конкретними справами. Красномовним доказом цього є друге загальне місце за підсумками виборів до об'єднаних територіальних громад у 2017 році (обрано 33 депутати, що становить 20,6%).     

Володимир Тихонюк