22жовтня2018

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Ольга Кирилюк про перейменування міськради Кропивницького: Це вихід із глухого кута

ПОЛІТИКА

Ольга Кирилюк про перейменування міськради Кропивницького: Це вихід із глухого кута

240678n

Щойно депутати проголосували за перейменування міської ради, як почалося обговоренння цієї теми у соцмережах.

«Кіровоградська міська рада позбулася у своїй назві прізвища ката українського народу Кірова, який був одним із ініціаторів Голодомору в Україні. П'ять хвилин тому на сесії депутати перейменували її у "Міську раду м.Кропивницький". За це рішення проголосувало 26 депутатів! Дякую депутатам, які проявили державницьку позицію! Вітаю всіх хто півтора роки боровся за перейменування назви міської ради», – написав на власній сторінці у Facebook директор ДЮСШ №3 Євген Савранський. 

«Уже в нас Міська рада м.Кропивницького! Ми позбулися імені ката Кірова!», – тішилася викладач ЦДПУ імені В. Винниченка Ольга Кирилюк.

240555524 n

А ось голова організації у КОО "Асоціація Політичних Наук" Дмитро Сінченко, сповістили мережі, почувається спантеличено. Причина?

«Сьогодні назва нашої міськради стала суперечити лише одному Закону, замість двох, як раніше. З назви прибрали слово "Кіровоградська", однак... не додали "Кропивницька". Не знаю, #перемога це, чи #зрада. Більше все ж таки перемоги. Не розумію, правда, у чому тут принциповість? Назвати юрособу не "Кропивницька міськрада", а "міськрада м.Кропивницький"? Де логіка? Але наші депутати вирішили інакше... ну що ж, так вже й буде... порушували Закони досі, порушуватимемо і далі, але трішки менше... як, правда, свою #перемогу пояснять своїм виборцям депутати – не розумію. Все одно ж перейменували... все одно ж – із новою назвою міста... але хоч би як – аби не так, як треба...», – пояснив причину свого спантеличення пан Дмитро.

«Це і не зрада, і не перемога. Це просто крок, зрушення з місця і вихід з глухого кута!», – відповіла йому Ольга Кирилюк.

Лаконічною була поетка та громадська активістка Олена Горобець. 

«Дякую всім, хто домігся цього рішення. Нарешті», - написала вона. 

«Ще один день, який увійде в історію нашого міста. Сьогодні міська рада назавжди позбавилась імені російського ката, організатора голодомору в Україні – Кірова, тим самим врешті-решт виконавши вимоги Закону України «Про декомунізацію». Дякую громадським активістам, міському голові та депутатському корпусу міської ради за те, що нарешті дійшли згоди щодо її перейменування . Тепер – це міська рада міста Кропивницького! А постанова про перейменування Кіровоградського району вже подана мною та моїми колегами. На черзі перейменування області. Дякую усім, хто був поруч! Рухаємось далі…», – прокоментував подію дня народний депутат Олександр Горбунов.