19червня2019

ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Антипремію "Вата року-2017" вручили трьом кропивницьким номінантам

ПОЛІТИКА

Антипремію "Вата року-2017" вручили трьом кропивницьким номінантам

27067375 1668588233188827 3182934548868850475 n

Громадські активісти ГО «Асоціація Політичних Наук», спільно з представниками ВО «Рух захисту української мови», Національного руху «Дія», Центру української політики «Ексампей» та інших організацій, провели вручення щорічної антипремії "Вата року-2017" у Кропивницькому.

Вручення розпочали із кав’ярні "Мокко", якій присудили «нагороду» за систематичне невиконання мовного законодавства. За словами активістів, персонал закладу не обслуговує клієнтів українською і відмовляється надавати україномовне меню. Грамоту та ляльку-символ антипремії вручили адміністратору закладу особисто.

"Ця вата могла би дістатись не тільки цій кав’ярні. На жаль, у нас все ще вистачає закладів, що не дотримуються мовного законодавства. Сподіваємось, що для інших ця акція стане уроком, і вони проінструктують свій персонал на тему мовних стандартів обслуговування. Хоча хотілось би вирішувати цю проблему і на законодавчому рівні, шляхом прийняття Закону «Про мову»", – прокоментував співорганізатор акції, голова Асоціації політичних наук Дмитро Сінченко.

26993738 1668619049852412 1715066832219053500 n

Також активістам вдалося передати нагороди єпископу Російської Православної Церкви Іоасафу, однак не безпосередньо йому, а його секретарю, за його особистий візит у Москву і привітання з днем народження Путіна, а також за антиукраїнську діяльність його церкви, що не так давно отримала широкий резонанс через відмову відспівувати дитину у Запоріжжі. 

Безпосередньо отримав атрибути "Вати року" й викладач кафедри всесвітньої історії ЦДПУ ім. В. Винниченка Євген Дементов за статтю із засудженням перейменування міста на Кропивницький. Сам викладач, отримуючи свою «вату», переконував, що премія йому присвоєна не заслужено.

"Я не відстоював назву Єлисаветград. Вимагаю спростувати цю інформацію. Я навів історичні факти, що життя та творчість Марка Кропивницького не настільки пов'язані із Єлисаветградом, щоб на його честь обласний центр називати. Я вивчив всі його матеріали та публікації і його біографію", – зазначив Дементов.

Іншому викладачеві цього закладу, політологу Руслану Стадніченку, премію вручити не вдалося, його не застали на робочому місці. Стадніченко отримав «вату» за просування у соцмережах та у навчальному процесі термінів і тез, вигаданих кремлівськими пропагандистами, таких як «єврофашизм».
Не вдалось передати премію ще двом номінантам.

Довідково: Анти-премія «Вата року» стала щорічною і вручається в Кропивницькому вже втретє. Започатковано вручення у 2015-му році. За два роки «Вату року» отримували чиновники, бізнесмени, ЗМІ, священнослужителі, депутати, у т.ч. і Верховної Ради. Оцінювала претендентів експертна комісія у складі 13-ти громадських діячів та журналістів.

Прес-служба АПН