21серпня2019

ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Віктор Шишкін: Порушення слідкомом Росії кримінальної справи проти мене сприймаю як нагороду

ПОЛІТИКА

Віктор Шишкін: Порушення слідкомом Росії кримінальної справи проти мене сприймаю як нагороду

viktor shishkin

Стало відомо, що слідчий комітет Росії порушив кримінальну справу проти 15 суддів Конституційного України.

Вина суддів, на думку росіян, полягає в тому, що у 2014 році, після так званого «референдуму» в Криму, вони не визнали «возз'єднання Криму з Росією».  

Серед суддів, підозрюваних у посяганні на цілісність російської імперії, – і Віктор Шишкін, відомий, зокрема, тим, що в 2010 році висловив окрему думку щодо рішення Конституційного суду України про відновлення на вимогу тодішнього президента Януковича Конституції України 1996 року. 

«З перших уст» попросив екс-суддю КС Віктора Шишкіна  прокоментувати рішення слідкому сусідньої держави. Ось що він, зокрема, сказав:

«Те, що серед суддів, проти яких порушено кримінальну справу, є і моє прізвище, це цілком закономірно. Росія вважає, що всі, хто не визнає захоплення нею Криму, мають відповідати перед її законами. Особисто я рішення слідкому сприймаю як нагороду – якщо своя держава не цінить, то хай хоч ворожа це зробить (сміється). Ми (судді КС. – Ред.) виконали тоді свій конституційний обов'язок – проаналізували зібрані матеріали і сказали, що референдум у Криму був однозначно незаконним. Керуючись тим нашим рішенням, українські політики мали б негайно використати війська для протидії агресору, однак вони чомусь цього не зробили».

На запитання, чи не збирається він повертатися у велику політику, Віктор Шишкін відповів, що ні, бо зайнятий написанням книги. Сподівається, що його твір зацікавить широке коло читачів.

Валерій М'ЯТОВИЧ