20лютого2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Олександр Горбунов: Область наша має називатися Кропивницькою

ПОЛІТИКА

Олександр Горбунов: Область наша має називатися Кропивницькою

21 13

Питання зміни назви області підняли журналісти Кропивницького під час прес-конференції нардепа України Олександра Горбунова, присвяченої другій річниці перейменування обласного центру.

Відповідаючи на нього, обранець наголосив, що у Верховній Раді вдалося зібрати необхідних 153 підписи депутатів. Це сприяло запущенню процедури змін до Конституції України. Вже зареєстровано відповідний проект постанови, пройшли слухання та є висновки Комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування ВРУ. Питання буде винесено в зал парламенту для голосування.

«Я й раніше наголошував, що не можна проводити референдуми стосовно перейменувань, коли в країні йде війна. Перейменування міст та  областей стосується усієї України, тож, виключно Верховна Рада може приймати рішення про зміну географічних назв. У нас же навіть громадські слухання з приводу перейменування області пройшли. Черговий крок – два  етапи голосування у парламенті України", – зауважив  Олександр Горбунов.

Він також додав, що згідно зі cт. 5 Закону України «Про географічні назви»  найменування адміністративно-територіальних одиниць мають бути похідними від найменування адміністративних одиниць, які є їх адміністративними центрами. Відповідно, що якщо наш обласний центр називається Кропивницький, то й область наша має бути Кропивницькою.