25березня2019

ГОЛОВНА ПОЛІТИКА Позиція Росії щодо несправедливого обміну заручників подовжує термін полону кропивничан

ПОЛІТИКА

Позиція Росії щодо несправедливого обміну заручників подовжує термін полону кропивничан

Як вже повідомлялось, рідні військовополонених Олександра Корінькова, Сергія Глондаря та Богдана Пантюшенка вчора, 8 серпня, влаштували мирну акцію під Адміністрацією Президента. Вони упевненні, що визволення хлопців  – у руках глави держави.

09 17

Востаннє жінки зустрічались із Петром Порошенком 26 грудня 2017-го, де їм обіцяли другий етап обміну взимку 2018-го.

Нині народний депутат України, перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко повідомила на своїй офіційній сторінці у Facebook, що 21 і 22 серпня на черговій мінській зустрічі тристоронньої контактної групи щодо врегулювання ситуації на Донбасі узгоджуватимуть списки полонених та обговорюватимуть можливий обмін.

«Маю лише підтвердити, що з початку року ми намагалися витягти хлопців й в рамках переговорчого процесу й через посередництво церкви, і через тиск міжнародних партнерів. Прізвища наших військових, за звільнення яких ми боремося, звучали й під час телефонних розмов президентів Порошенка і Путіна. Ми передавали ці списки й спецпредставнику США з питань України Курту Волкеру, й в рамках консультацій в нормандському форматі міністрів закордонних справ і політрадників.

Я поділяю занепокоєння рідних заручників, що Мінська гуманітарна група має працювати більш ефективно, й всі, хто там працює, мають докласти всіх зусиль для звільнення. Ми готові до компромісів. Протягом цих місяців робили кілька пропозицій, на жаль, всі вони відкидаються РФ і ОРДЛО, які займають деструктивну позицію «всіх установлених на всіх установлених», підтверджуючи нам менше 30 наших, вимагаючи майже 300, серед яких громадяни РФ, беркутівці і т.д.

На жаль, й представники ОБСЄ на групі роблять вигляд, що не розуміють неприйнятність такої позиції, яка є несправедливою, нечесною і відсікає для України можливість боротися за українців в тюрмах РФ в обмін на росіян. 

21-22 серпня будуть дводенні переговори в Мінську. Тема заручників і політв‘язнів – ключова», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Кропивничанка Юлія Корінькова востаннє розмовляла телефоном із чоловіком у червні 2016 року