23травня2022

ГОЛОВНА Ще.. КОЛОНКИ Кропивницький: перебіг хвороби у невакцинованих – констатація факту

З ПЕРШИХ УСТ | НОВИНИ КІРОВОГРАДЩИНИ

Кропивницький: перебіг хвороби у невакцинованих – констатація факту

За офіційною інформацією головної санітарної лікарки Кіровоградщини Надії Оперчук станом на вчора, 4 листопада, в області зареєстрували 14 смертей від COVID-19.

04 1

Це чи не найвищий показник летальності від початку пандемії. А загальна кількість смертей в області – вже понад тисячу.

І то не просто цифри. За кожною з них стоїть доля людини, смерть якої назавжди змінила та поділила чиєсь життя на «до» і «після».

Можна по-різному ставитися до коронавірусної інфекції – не сприймати, ігнорувати її наявність, але чого не заперечиш – що COVID поруч і він вбиває.

Та, на жаль, до цього приходять і з цим погоджуються лише ті, хто заглянув у вічі смерті, хто, втрачаючи свідомість, намагався вдихнути той безцінний кисень, який став найдорожчим для нього за усі скарби світу. Або ті, до кого зателефонували і повідомили трагічну звістку.

У Кропивницькому, як і по всій Україні, триває вакцинація проти цієї підступної хвороби. Але чомусь багато хто і досі знаходить усілякі відмови, а іноді й виказує агресію щодо наполегливих рекомендацій зробити щеплення.

Міська влада щодня, використовуючи усі можливі засоби масової інформації, намагається донести до людей, на яку небезпеку вони наражають себе та оточуючих, оминаючи центри вакцинації.

А тим часом лікарі ковідних відділень, на межі своїх сил, намагаються врятувати тих, хто через свою впертість або необізнаність потрапив до них і зараз молить про порятунок.

Але ці пацієнти забувають, що своїми діями вони самі накликали біду. А ось у лікарів вибору немає. Вони до останнього намагаються боротися за життя кожного підопічного, при цьому ризикуючи своїм.

У кожного ж із них також є родини – батьки, діти. І вони дуже хочуть нарешті  наблизити той момент, коли не потрібно буде носитися від ліжка до ліжка, вмовляти реанімацію, аби там знайшли хоч якесь місце для вмираючого пацієнта, аби нарешті припинився цей постійний гул кисневих апаратів... 

Ми можемо їм допомогти – зробити протиковідне щеплення! Адже важкий перебіг хвороби у невакцинованих – констатація факту. Фальшиві сертифікати чи то впевненість у власному імунітеті не врятують.

І що б не нашіптували у під’їздах, вулицях, базарах «добрі люди» про зомбування чи то чіпування, лише вакцинація сьогодні допоможе зберегти життя, і медиків у тому числі. І скільки б не обливали їх брудом, саме до них ми біжимо, і саме вони – наш єдиний шанс на здорове і просто життя.

Наталія ПЕЛЕХАТА

Читайте також: