24квітня2018

ГОЛОВНА Ще.. КОЛОНКИ Алла Шпак: Григорій Перебийнос віддав освіті 50 років життя

З ПЕРШИХ УСТ | НОВИНИ КІРОВОГРАДЩИНИ

Алла Шпак: Григорій Перебийнос віддав освіті 50 років життя

З нагоди 95-річчя від дня народження у дитячо-юнацькому центрі «Вись» пошановано відомого на Кіровоградщині педагога і краєзнавця - Григорія Миколайовича Перебийноса.

Він - почесний громадянин м. Мала Виска, колишній директор середньої школи №3, яку очолював протягом 22 років життя, Заслужений вчитель України, автор та співавтор 16 книг і понад 300 статей з педагогіки середньої школи, краєзнавства, перший у Маловисківському районі лауреат обласної краєзнавчої премії імені В.Ястребова. 

Про сонячні гони багатовимірного життя учасника Другої світової війни, ветерана педагогічної праці його колишні учні та колеги дізналися під час перегляду документального фільму та з цікавої розповіді про земляка вчителя історії Олени Бакалінської, яка відзначила його вагомий внесок в розвиток педагогічної думки на Україні.


Про подвижницьку працю Григорія Миколайовича, який півстоліття свого життя присвятив дітям, вели мову начальник відділу освіти,молоді та спорту об’єднаної територіальної громади Алла Шпак, а також гості заходу: місцевий композитор Петро Лойтра, колишні вчителі школи: Валентина Тернова, Луїза Давидова, Надія Жолтікова, Надія Грек, Микола Матвієнко. Всі вони відзначали величезну людяність, скромність Григорія Миколайовича, який умів уважно вислухати й дати слушну пораду тим, хто до нього звертався, а бто й сам йшов людям назустріч, не чекаючи на допомогу. А до того він був справді вдумливим керівником одного з найкращих в Україні навчальних закладів, справжнім професіоналом.

На думку учасників заходу, настав час вшанувати пам’ять відомого на теренах області педагога-науковця створенням музею або музейної кімнати, стіни його пам'яті, виготовленням ювілейного значка, яким нагороджуватимуться кращі освітяни району.

Крім того, на початку нового навчального року у міських школах передбачено організувати та провести низку спільних масових заходів, присвячених вчительській долі Григорія Миколайовича Перебийніса та його соратника і колеги - Василя Олександровича Сухомлинського,

 Анатолій Саржевський

BOTTOM 1