23червня2018

ГОЛОВНА Ще.. КОЛОНКИ Чому людям бракує щастя?

З ПЕРШИХ УСТ | НОВИНИ КІРОВОГРАДЩИНИ

Чому людям бракує щастя?

babcia

Кожен хоче бути щасливим: як у цей момент, так і протягом усього життя. Звідки береться щастя у короткостроковій та довгостроковій перспективі? Про розмірковування над цим бізнес-гуру Іцхака Адізеса пиушть на сайті http://open.kmbs.ua.

Пошуки задоволень та життя, сповнене ними, може зробити вас щасливим у короткостроковій перспективі, але нещасним - у довгостроковій. Задоволення - ніби цукор. Солодкий і приємний під час споживання, але з побічними ефектами, які виникають потім.

Після отримання задоволення часто виникає відчуття порожнечі. Чому так стається? Бо люди, які прагнуть щастя, - люблять брати, а не віддавати. Вони живуть за принципом: бери від життя все, що тільки можливо, будь-яким способом і чимшвидше. А коли з якоїсь причини цей процес припиняється, людина відчуває себе нещасною.

Що може зробити нас щасливими у довгостроковій перспективі? Життя, що має сенс. Люди, які живуть так, - надають перевагу тому, щоб віддавати, а не брати. Тому у короткостроковій перспективі вони можуть почувати себе нещасними.

Віддавати, жертвувати - це важка робота, але в довгостроковій перспективі вона робить життя наповненим. Наприклад, бути батьками непокірного підлітка – складно, але згодом можна пережити моменти абсолютного щастя (скажімо, коли у вас з‘являться онуки).

Таким чином, прагнення до щастя через пошук задоволення є приємним у короткостроковій перспективі й має погані наслідки у довгостроковій. І, навпаки, прагнення до змістовного життя може бути важким у короткостроковій перспективі, але принесе вам чимало радості у довгостроковій.