16грудня2018

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. КОЛОНКИ На схилах Інгулу у краї лелечім училище рідне стоїть…

З ПЕРШИХ УСТ | НОВИНИ КІРОВОГРАДЩИНИ

На схилах Інгулу у краї лелечім училище рідне стоїть…

81j

Учора, 18 жовтня, в Кропивницькому  відбулися урочистості з нагоди відзначення 150-річчя найстарішого  на  Кіровоградщині навчального закладу - Вищого професійного училища № 4.

Розпочалося вшанування закладу та його колективу виступом  Народного Ансамблю  бального танцю Центральноукраїнського педагогічного університету імені Володимира Винниченка «Конвалія».    

А далі  під склепінням обласної філармоніх вперше  пролунав  Гімн училища, автором тексту якого стала виконувач обов'язків директора Оксана Яценко  та автором музики  Олександр Лагомина.       

15 жовтня 1867 р. на приватні кошти за ініціативою викладача Єлисаветградського кавалерійського училища Миколи Федоровського і дружин офіцерів Ганни Резанової та  Олександри Некрасової відкрито безплатне ремісничо-грамотне училище з метою підготовки грамотних і кваліфікованих робітників для промисловості. 

Згодом він за  власні кошти будує нове приміщення училища, яке збереглося до нашого часу. На утримання училища використовувалися кошти Єлисаветградського фонду розповсюдження ремесел і грамотності, а також кошти пожертвування багатих громадян міста. Їх навчали багатьом професіям. Всі спеціальності користувалися великим попитом в місті і в повіті. Але історія змінюється, змінюються і умови навчання.   

Протягом 150 років училище підготувало тисячі випускників. Учні оволодівали столярною справою з обробкою деревини на токарному верстаті та різьбі по дереву, ковальською та слюсарною справою. На чоловічому відділенні навіть вивчали бджільництво та шовківництво, а на жіночому – шиття, вишивання та в’язання. З часом все змінювалося і набувало професійного розвитку.      

Сьогодні училище випускає робітничі кадри для різних підприємств міста. Серед них: електрогазозварників, верстатників широкого профілю, операторів верстатів з програмним керуванням, електромонтерів з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсарів з ремонту автомобілів, електрозварників на автоматичних та напівавтоматичних машинах. 

48j 2«Цьогоріч  разом з училищем нами запроваджено сучасну систему з підготовки професійних кадрів - дуальну систему, яка дає змогу роботодавцям отримати кваліфікований персонал, а молодим робітникам – кращу  професійну підготовку.  Окрім того, співпраця з партнерами, основними з яких є ПАТ «ЕЛЬВОРТІ ГРУП» («Червона Зірка») та «ГІДРОСИЛА ГРУП», які працюють за новітніми технологіями, дає можливість не тільки успішного проходження виробничої практики, а й гарантоване працевлаштування наших випускників», – відзначив голова спостережних рад ПАТ «Ельворті груп» і «Гідросила груп», голова Кіровоградського обласного об’єднання організації роботодавців  Павло Штутман.      

48j 1З вітальним словом до  винуватців торжества звернулися заступник перший заступник голови ОДА Сергій Коваленко, заступник міського голови Наталія Дзюба, заступник голови обласної ради Ігор Степура, гендиректор ПАО «Ельворті» Сергій Калапа, заступник начальник управління освіти, науки, молоді та спорту облдержадміністрації Лідія Шатна, голова Кіровоградської організації профспілки працівників автомобільного та сільськогосподарського машинобудування Віталій Бєлан.     

Нагороди  отримали представники робітничих династій  Склярів, Гужевенко,  Пилипенко,  Ржевських,  Тріщів,  ветерани праці, викладачі та майстри виробничого навчання училища зі славною багаторічною історією.

Хвилиною мовчання вшанували пам'ять колишніх його працівників та шести випускників закладу, які загинули на сході України, захищаючи її цілісність та суверенітет.                                                                 

Анатолій Саржевський

фото автора