16грудня2018

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. КОЛОНКИ Кожного зі своїх вісімдесяти голубів Володимир Таран знає «в обличчя»

З ПЕРШИХ УСТ | НОВИНИ КІРОВОГРАДЩИНИ

Кожного зі своїх вісімдесяти голубів Володимир Таран знає «в обличчя»

IMG 2085

Житель Обознівки Володимир Таран – затятий голуб'ятник. Любов до голубів у нього – від батька.

– Родом я з Українки, це село –  теж у Кіровоградському районі, – розповів Таран автору цих рядків по дорозі до свого обійстя (зустрілися ми на території агрофірми «Ніка», де Володимир працює трактористом). 

Батько так радів, спостерігаючи за своїми голубами!

На запитання, яким породам віддавав перевагу батько, чоловік повідомив:

–  Він тримав простих льотних. І в мене тепер такі ж  простяки. Мені вони подобаються найбільше з усіх.

Як дізнався автор від Володимира далі, той примудрився займатися голубництвом, навіть коли мешкав у петеушному гуртожитку в обласному центрі.

– Навчався я в ПТУ номер вісім на Волкова, – пригадав Таран. – Поставили з товаришем недалеко від гуртожитку голубник. Зерно привозив з дому. А потім нам заборонили займатися голубами на території училища. Завучка ще й погрожувала: «Спалю!»

В Обознівці Володимир Таран уже сорок років. З Українки сюди перевіз голубів – частину спадку від батька. Першим ділом поставив голубник. Потім почав зводити будинок. Нині в нього – близько вісімдесяти голубів.

– Годувати їх у мене є чим, – похвалився голуб'ятник. – Зерно отримую в господарстві.    

Коли ми вже підходили до подвір'я Тарана (будинок у нього – добротний), автор  поцікавився, як ставляться до його захоплення рідні.

– Люда, це моя жінка, іноді бурчить, – зізнався чоловік. – Коли випущу голубів, вона, буває, каже: «Чи роботи немає, що ти ними любуєшся?» Ніякого інтересу до голубів не проявляють і діти, їх у мене восьмеро.

І от ми на подвір'ї Тарана. Господар відчинив дверцята голубника. Пернаті, опинившись на волі, кинулися підбирати зерно, яке не доїли кури, гуси. Таран підкинув голубам корму ще. Обличчя його аж посвітліло. Було видно: чоловік дуже любить голубів.  Намагаючись випитати у Володимира Тарана якомога більше про його улюбленців, атор провокативно запитав: чи правда, що голуб при всій його зовнішній красі – дурна птаха? 

– Неправда це, –  твердо заперечив господар. – Голуби – дуже розумні. Коли я навчався у ПТУ і завучка заборонила, щоб я тримав голубів, довелося перевезти їх додому в Українку. А один звідти повернувся в місто.   

За словами Володимира Тарана, у його батька теж був такий голуб. Той птах відбився від свого стада, а через рік повернувся.
Запитання, як його батько упізнав того голуба, Володимира Тарана здивувало:

–А як же не впізнати? Я своїх голубів усіх знаю.

Брак вільного часу не дозволяє обознівцю часто їздити в обласний центр у голуб'ятницьких справах. Але значних подій там Таран не пропускає.    

–  Днями  буде виставка голубів у місті, – повідомив чоловік. –  Треба їхати.   

Віктор ІВАНЕНКО