16грудня2018

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. КОЛОНКИ «Софіївка» за будь-якої пори року прекрасна – відвідайте її

З ПЕРШИХ УСТ | НОВИНИ КІРОВОГРАДЩИНИ

«Софіївка» за будь-якої пори року прекрасна – відвідайте її

un14

Національний дендрологічний парк «Софіївка», розташований у північній частині міста Умань Черкаської області, обабіч ріки Кам'янки, завжди приваблює численних шанувальників краси.

un16

Особливо приємно тут бувати навесні, коли всі насадження пробуджуються, вкриваються найрізноманітнішими квітами. Але й осіння «Софіївка» справляє на відвідувачів незабутні враження. Жовто-помаранчеві кольори додають знаменитій пам’ятці садово-паркового мистецтва урочистості і загадковості.

un19

Як відомо, парк було закладено наприкінці вісімнадцятого століття, але й сьогодні він є одним із найкращих у Європі. Тут росте понад 2000 видів дерев і кущів (місцевих і екзотичних), серед них: таксодіум (кипарис болотний), сосна Веймутова, тюльпанове дерево, платан, гінкґо, смерека та багато інших.

unn15

Усім цим ми маємо завдячувати Софії Вітт-Потоцькій, дружині магната Станіслава Потоцького. Саме на її честь і побудовали неповторний парк у 1796 році.

unn13

Характерна деталь: парк був створений у майже безлісій місцевості, розчленованій річкою Кам'янкою, балками та ярами, які врізалися в гранітове підложжя, що часто виходило на поверхню. 

Щорічно його відвідують близько 500 тисяч людей.

un17

un12

un18

Іван ОЛЕНКО.

Фото автора