22жовтня2018

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. КОЛОНКИ А спомин – це таке щось неповторне, таке щось невимовне і сумне

З ПЕРШИХ УСТ | НОВИНИ КІРОВОГРАДЩИНИ

А спомин – це таке щось неповторне, таке щось невимовне і сумне

24296342 557270291274884 229913432315840299 n

Цей поетичний рядок Ліни Костенко пригадався мені після перегляду власних світлин із концертів народного самодіяльного хору «Червона калина» з Кропивницького під керівництвом нашого земляка, поета і композитора Анатолія Чечеля – члена Конгресу літераторів України. 

Протягом багатьох років життя він, випускник музично-педагогічного факультету тодішнього Кіровоградського державного педагогічного інституту імені О. С. Пушкіна, а згодом – викладач музики Олександрійського вищого педагогічного коледжу імені В. О. Сухомлинського, відмінник освіти України, популяризував традиційну народну пісенну творчість, працюючи, зокрема, з колективом «Червоної калини» – унікальним взірцем гуртового співу, наділеного цілющою силою лікувати душу виконанням пісень тужливих і жартівливих, класичних і народних. 

Учасники хору неодноразово демонстрували на сцені високу вокально -хорову культуру та багатство динамічних відтінків. Кожну пісню Анатолій Чечель подавав у єдності вокально-хорових та стенографічних засобів, що є невіддільною складовою цього виду творчості і перетворює концертний виступ у музично-театральне дійство. 

Не можу оминути увагою авторські пісні з опорою на регіональні традиції та специфічні особливості місцевого пісенного виконавства, у якому сконцентровані життєва позиція колективу, його духовні цінності, а зі сцени лунав високий патріотичний посил, який об’єднував ще донедавна глядачів в єдиному пориві.

На жаль, через хворобу організатора та керівника колективу (дай, Боже, йому здоров’я! – Авт.) цьогоріч ми вже не відвідали концерти за його участю, зокрема, для людей з особливими потребами у Міжнародний день інвалідів, однак згадуємо всі виступи колективу –одного з кращих у Кропивницькому…

Текст і фото 

Анатолія Саржевського