21березня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. КОЛОНКИ У степу під Херсоном: туристи з Кіровоградщини збагатили свій кругозір (ФОТО)

З ПЕРШИХ УСТ | НОВИНИ КІРОВОГРАДЩИНИ

У степу під Херсоном: туристи з Кіровоградщини збагатили свій кругозір (ФОТО)

Скільки б державні мужі не говорили про необхідність розвитку туристичної галузі, але від цього дороги кращими не стають. 

Здавалося б, що там за проблема – вибратися в одну з сусідніх областей! Варто тільки прокинутися раніше. Але коли перед тобою постають малозрозумілі в ХХІ столітті жахіття невідомо чого, позначеного на карті як шосе в бік Миколаєва, відразу пригадуються незабутні враження Антона Чехова, котрий більше століття тому мандрував «сибирским трактом – самой безобразной дорогой во всем свете».  

«Мы не едем, а сходим с ума», – ділився враженнями письменник понад століття тому. 

Втім, наприкінці цьогорічного квітня туристи з Кропивницького та Маловисківського району, підтримуючи одне одного жартами, були нагороджені за мужність після подолання, здавалося б, нездоланого.

Виявилося, що значно комфортніше людина почувається, мандруючи пішки екологічною стежкою одного з найбільших піщаних масивів Європи «Олешківські піски», ніж серед миколаївських вибоїн транспортним засобом.

1CIMG3830

Упевненість у тому, що їхали не даремно, додали оглядини історичної місцини, де розташовувалась Олешківська Січ. Кілька років тому тут спорудили невеличкий пам’ятний комплекс, що нагадує про непокірного кошового отамана Костя Гордієнка, котрий підтримавши гетьмана Івана Мазепу в його невдалому виступі проти московського царя Петра Першого, змушений був заснувати Січ на теренах, контрольованих Кримським ханством.

2CIMG3846

А фізичні сили відновили в цілющих водах Облоївського «гейзера», що забив під Залізним Портом під час проведення геодезичних робіт кілька десятиліть тому.

CIMG3893

Життєвої снаги додала ночівля й спілкування в зеленій садибі пані Ольги в селі Іванівка. Кропивничани пересвідчитися в час тривоги нашої, що населення тут українське й цілком україномовне.

CIMG3865

Наступного ранку милувалися Ягорлицькою затокою з Кінбурнського півострова.

CIMG3945

Побачили Херсон із його цікавими пам’ятками архітектури. Згадали, що вже в середині дев’ятнадцятого століття відомі люди говорили про необхідність перенесення губернського центру з цього міста до … Єлисаветграда!

CIMG3979

У розмові з нами керівник екскурсії Андрій Домаранський звернув увагу, що на Херсонщині навіть найнезначніші пам’ятки історії, культури, природи мають вказівники, що дає можливість подорожнім швидко зорієнтуватися й знайти те, що шукаєш. На жаль, Кіровоградщина ще лише несміливо починає «балувати» аналогічними вказівниками гостей нашого краю.

Завдяки туристичній агенції «Тerra nova» вчителі (а саме вони становили переважну більшість туристів) збагатили свій кругозір й отримали справжнє задоволення від побаченого.

Федір Шепель