23березня2019

ГОЛОВНА Ще.. КОЛОНКИ Як Олександр Кузьмин повернувся до фантастичного казкового світу лялькового мистецтва

З ПЕРШИХ УСТ | НОВИНИ КІРОВОГРАДЩИНИ

Як Олександр Кузьмин повернувся до фантастичного казкового світу лялькового мистецтва

Кропивницькі лялькарі протягом десятиліть працювали без головного режисера.

Періодично, на кілька місяців, вони (режисери) інколи з’являлися, та відсутність житла, елементарного побутового комфорту і розлука з родиною не затримувала їх надовго.     

IMG 4554Директор театру, Григорій Педько, вимагав від творчих керманичів повної віддачі, результативних кроків для розвитку колективу. Але звичка іменитих митців одночасно здійснювати постановки у кількох театрах, часто залишаючи при цьому власний колектив напризволяще, теж не давала можливості якісно і своєчасно вирішувати нагальні творчі завдання. Тому, як кажуть, із головними режисерами не складалося.     

Перебивалися лялькарі завдяки запрошеним майстрам. І, до речі, не пасли задніх. За останні два десятиліття колектив здобув безліч високих відзнак, фестивальних нагород, почесних звань артистам і статус «Академічного» театру. Так працювали і творили.    

І ось доля подарувала лялькарям ще один шанс. У лютому нинішнього  року у театрі відбувся конкурс на творчі посади, у тому числі, і головного режисера. 

Єдиним претендентом на цю позицію був заслужений артист України Олександр Кузьмин (на той час – актор Черкаського драмтеатру ім. Т. Шевченка). Тож, розглянувши подані документи і врахувавши усі творчі заслуги митця, комісія одноголосно прийняла позитивне рішення.    

«Розрахувавшись» із усіма поточними проектами, у минулому місяці Олександр Борисович Кузьмин офіційно став головним режисером Кіровоградського академічного обласного театру ляльок.  

Свою режисерську діяльність він розпочав ще під час навчання на акторсько-режисерському факультеті Харківського державного інституту мистецтв ім. І. Котляревського, на кафедрі театру ляльок, яку вів заслужений артист України Леонід Попов (у 70-х починав свою діяльність у нашому театрі).   Після закінчення вишу, Олександр понад десять років працював режисером-постановником та в.о. головного режисера в Закарпатському обласному театрі ляльок  (м. Ужгород),  потім головним режисером в Івано-Франківському та Черкаському обласних театрах ляльок.   

За роки діяльності здійснив понад 50 постановок, п'ять з яких – у  Кіровограді. Написав кілька дитячих п’єс, що з успіхом ідуть на вітчизняних театральних сценах. Неодноразово брав участь у міжнародних фестивалях театрів ляльок в Україні, Росії та Білорусі.    

У 2007 році отримав Гран-Прі за виставу "Івасик-Телесик" на Вінницькому фестивалі театрів ляльок "Подільська лялька". У 2008-му Олександр потрапив у проект Андрія Жолдака "Lenin Love Stalin Love" і з того часу майже десять років служив актором Черкаського академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Шевченка.  За вагомі творчі досягнення у 2009 році Олександр отримав звання заслужений артист України.  До нашого театру митця привело непереборне бажання повернутися до фантастичного казкового світу рідного лялькового мистецтва, яке дарує дітям яскраві позитивні емоції, вчить добру і справедливості, а дорослих занурює у приємні теплі спогади безтурботного дитинства.    

Знайомлячи лялькарів зі своїми творчими задумами, Олександр Борисович  попередив, що дуже любить працювати і тому чекає відповідної віддачі від кожного, адже досягнення єдиного вагомого результату залежить від злагодженої діяльності усього колективу.    

Ще у найближчих планах режисера – створення студії при театрі, щоб мати змогу виховати власні талановиті кадри. До речі, набір до студії вже оголошено. Заявки приймаються до 25 липня. Митці чекають яскраву, творчу молодь віком 15-20 років, дівчат і хлопців, які бажають пов’язати своє життя з театральною сценою.      

А наразі, під керівництвом свого головного режисера, лялькарі активно готуються до проведення міні-фестивалю «Лялька-Забавлянка» (в рамках свята «Вересневі самоцвіти»), а також працюють над новою постановкою «Їжачок-хитрячок» за мотивами казок І.Франка, прем’єрою якої планують порадувати юних кропивничан наприкінці липня, під час заходів закриття театрального сезону.