23травня2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. КОЛОНКИ Кращих краєзнавців Кіровоградщини відзначили премією Ястребова (ФОТО)

З ПЕРШИХ УСТ | НОВИНИ КІРОВОГРАДЩИНИ

Кращих краєзнавців Кіровоградщини відзначили премією Ястребова (ФОТО)

2537 2

Так уже трапилося, що більше ста років тому археолог Володимир Ястребов додатково вивчав Литу могилу (тепер територія Знам’янського району), де раніше, в 1763 році, серед інших скіфських скарбів знайшли золоті зображення степового орла.

Принагідно додамо, що в науці про птахів степовий орел належить до родини…яструбових.

До того ж, уже в наш час згадане зображення - хай і в дещо видозміненому вигляді - зайняло почесне місце на гербі Кіровоградщини. А статуетки у вигляді того самого степового орла керівники області вручають переможцям щорічної обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова. Ось така дещо містична історія.

2740281Цьогорічні урочистості – двадцять четверті - традиційно відбулися в Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї. Переможцями – з врученням грошової винагороди, диплома, нагрудного знака та скульптури «Степовий орел» – стали Борис Шевченко за книгу «Маловисківщина в роки Другої світової війни», Станіслав Янчуков і Олександр Березан за книгу «До спортивних вершин: нариси з історії фізичної культури і спорту на Кіровоградщині» та Володимир Поліщук за сім книг з історії обласного центру. Подяками відзначено також решту учасників конкурсу, зокрема, Анатолія Жесана, Андрія Домаранського та інших.

На урочистостях були присутні голова конкурсної комісії – голова обласної ради Олександр Чорноіваненко та заступник голови ОДА Сергій Коваленко.

Атмосферу свята створили юні бандуристи ансамблю «Пелюстки надії» та співаки колективу «Барви».

Федір Шепель