27лютого2021

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Водохреще у Кропивницькому: поради для тих, хто вирішив здійснити обряд пірнання

ЗДОРОВ'Я

Водохреще у Кропивницькому: поради для тих, хто вирішив здійснити обряд пірнання

18 1Підготовка до пірнання в ополонку може проходити в декілька етапів. Найоптимальніший – це коли людина поступово загартовує свій організм і тренує його холодом. Якщо ж ви вирішили здійснити обряд пірнання без підготовки, то скористайтеся порадами від лікаря та YouTube-блогера Бориса Скачка.

«У цей день потрібно обов'язково за 5-6 годин до занурення з'їсти велику порцію м'яса чи риби. Для того, щоб створити запаси тепла у своєму організмі, який буде там витрачатися. Перед самим зануренням добре було б розім'ятися, дати якесь фізичне навантаження. Створити ще один додатковий запас тепла. І залежно від того, наскільки людина взяла до уваги всі ці вимоги, стільки вона зможе там і плавати», – пояснив лікар.

Є ще один важливий момент – це стан печінки. Не рекомендується занурюватися й купатися, навіть якщо дуже хочеться і є хороша підготовка, людям, у яких цукровий діабет, проблеми з судинами, а також жирова хвороба печінки. 

«Стресові гормони, які в цей час викидаються, вони завжди пригнічують імунітет. Якщо зануриться без підготовки, то в найближчі 3-4 дні є ризик загострення тих інфекцій, які в її організмі сидять. А це кілька сотень збудників бактеріальних та кілька десятків вірусних інфекцій. Людина легко може заразитися інфекціями, які, наприклад, зараз перебувають у загостреному етапі: кір і грип. І ось цей період пригнічення імунітету триматиметься десь до двох тижнів», – розповів Борис Скачко.

Лікар також додав, що є ще такий ризик, як різкий спазм судин. А якщо був атеросклероз судин, то це може закінчитися дуже швидко у вигляді інфаркту одразу під час занурення.

Що робити після пірнання:

1. Максимально швидко обсушити тіло, має бути великий рушник, було б добре також розтертися, аби посилити приток крові у шкіру, щоб імунітет відновився. Обов'язково тепло вдягнутися і трохи порухатися, щоб зігріти організм.

2. Ні каву, ні чай у найближчі години не варто вживати. Якщо одразу випити напій з кофеїном, щоб зігрітися, то він збудить і так уже збуджену серцево-судинну систему і зробить лише гірше вашому організму.

3. Також ні в якому разі не пийте алкогольних напоїв, бо вони діють приблизно так само, як і кофеїнові. Вони можуть зірвати роботу серця і це все погано закінчиться.

4. А ось якщо випити якийсь теплий узвар з термосу чи з'їсти миску теплого борщу, то так зігріти організм можна без ризиків для здоров'я.

«Непідготовленій людині я б рекомендував йти на водоймище самій. Пірнати треба поряд із медичними рятувальними службами. Також не бажано курити до/після пірнання. Не пірнайте з головою, особливо жінки, адже так можна втратити свідомість. Це ще стосується тих людей, які мають темні кола під очима. Вони говорять про те, що ваша серцево-судинна система й так працює не дуже добре. Робіть занурення швидким і одразу виходьте на берег», – зазначив лікар.

https://www.5.ua