21вересня2019

ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Гепатит, лептоспіроз і не тільки: чому жителям Кропивницького не радять купатися в Інгулі та Сугоклеї

ЗДОРОВ'Я

Гепатит, лептоспіроз і не тільки: чому жителям Кропивницького не радять купатися в Інгулі та Сугоклеї

У Кропивницькому жодне з місць для масового відпочинку біля водойм не відповідає санітарним нормам.

05 19 262

Про це повідомила спеціалістка відділу держнагляду за дотриманням санітарного законодавства держпродспоживслужби області Тамара Третяк у сюжеті  UA: Кропивницький.

Були обстежені несанкціоновані місця для купання в обласному центрі. Їх три: в мікрорайонах  Новомиколаївка та Ковалівка, також біля міського саду.

Офіційних пляжів у Кропивницькому немає. Їхній балансоутримувач, який мав би піклуватися про територію, не встановлений.

Спеціалістка відділу держнагляду за дотриманням санітарного законодавства держпродспоживслужби області заявляє, що всі три проінспектовані місця масового відпочинку на воді  не відповідають вимогам санітарних норм і правилам охорони життя людей на водних об’єктах. А на двох досліджених ділянках річки Інгул лабораторні дослідження води показали, що вода забруднена й купатися в ній не можна.

«Все це може призвести до захворювань кишкової групи інфекцій, вірусними гепатитами… Можна захворіти й на лептоспіроз та інші вірусні інфекції. Адже під час купання і дорослі, а діти так дуже часто можуть ковтати воду… А для того, щоб захворіти на лептоспіроз достатньо мати незначні пошкодження шкіри…»,- застерігає Тамара Третяк.

 Більше дивіться в сюжеті за посиланням.