14листопада2019

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я На Кіровоградщині двоє чоловіків перебувають у стані середньої важкості через підозру на лептоспіроз

ЗДОРОВ'Я

На Кіровоградщині двоє чоловіків перебувають у стані середньої важкості через підозру на лептоспіроз

300px Наливной биопруд

Лікарі Кіровоградщини підозрюють захворювання на лептоспіроз у 26-річного мешканця Гайворонського району та 33-річного жителя Благовіщенського району.  

Обидва хворих в стані середньої важкості перебувають на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні одного із закладів охорони здоров’я області.      

Фахівцями ДУ «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» у ході епідеміологічного розслідування цих випадків з’ясовано, що обидва чоловіки періодично купалися, ловили рибу та раків у ставку с.Таужне Гайворонського району. 

Вивчаються також інші можливі шляхи інфікування хворих. Обидва постраждалих мають собак, власні  домашні господарства (качки, кролі та кури), що не виключає заселеність садиб мишовидними гризунами, які переносять цю інфекцію.     

До завершення розслідування голові Таужненської сільської ради рекомендовано тимчасово заборонити купання у місцевому ставку та організувати проведення дератизаційних заходів, направлених на знищення та зменшення чисельності мишовидних гризунів. 

http://labcentr.kr.ua/