20лютого2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Відсутність коштів на життєво необхідні ліки створює соціальну напругу серед населення Кропивницького

ЗДОРОВ'Я

Відсутність коштів на життєво необхідні ліки створює соціальну напругу серед населення Кропивницького

04 7Кожен рік державні гарантії не виконуються в частині забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет препаратами інсулінів. І поточний не став винятком.

Про це інформує управління охорони здоров’я міської ради Кропивницького.

Медична спільнота працює над тим, щоб подолати існуючу проблему, однак основною є брак фінансування цих видатків у бюджеті.

У 2019 році на лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет для нашого міста передбачено цільові видатки з державного бюджету в сумі 5,9 млн грн, що становить лише 46,8% від повної потреби. Для повноцінного забезпечення необхідними препаратами інсуліну в Кропивницькому бракувало 5,5 млн грн.

У зв’язку з кредиторською заборгованістю, яка постійно виникає у закладах охорони здоров'я та внаслідок фінансової незабезпеченості кошторисними призначеннями, аптечні заклади видають у борг або взагалі припиняють видачу життєво необхідних препаратів інсуліну, що в свою чергу створює соціальну напругу серед населення Кропивницького та загрожує життю людей.

Наразі кредиторська заборгованість перед аптечними закладами становить 1,1 млн грн.

Аби виправити ситуацію, що склалась, цьогоріч у міському бюджеті віднайшли значну фінансову підтримку на лікування хворих на цукровий діабет у вигляді додаткових коштів у сумі 2,3 млн грн.

Однак на даний час стан затвердженого на 2019 рік фінансування медичної сфери надкритичний. Грошова незабезпеченість видатків покривається за рахунок коштів міського бюджету, можливості якого вкрай обмежені внаслідок потреби у виконанні інших соціальних зобов’язань перед громадою.

Крім того, стосовно виділення додаткових коштів для забезпечення хворих на цукровий та нецукровий діабет препаратами інсулінів міська влада постійно звертається до центральних органів влади, зокрема: до Голови Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров'я України, Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров'я, Всеукраїнської асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України». У відповідях зазначено, що видатки на зазначені цілі формуються у межах наявних ресурсів доходної частини Державного бюджету.

Враховуючи те, що реалізовані кроки не вирішують критичну ситуацію, що склалася, поки вишукуються інші джерела вирішення даної проблеми із залученням додаткових джерел фінансування.