14серпня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Незвичайна терапія: у Кропивницькому дітей лікують музикою

ЗДОРОВ'Я

Незвичайна терапія: у Кропивницькому дітей лікують музикою

У кропивницькому центрі для дітей із інвалідністю застосовують терапію музикою. Організувала їх викладачка музики Анжела Гельбак.

270a5fed38d30bd71971255cf4c6b027

Заняття відвідують 80 вихованців.  

За інформацією директорки Центру Лілії Місюні, для цього півроку в центрі збирали музичні інструменти. Їх надсилали з різних міст України та з-за кордону,  повідомляє Суспільне.

За словами Анжели Гельбрак, програму занять вона розробляла сама – методом спроб і помилок. Тепер, зізнається, вже є певні досягнення у роботі з дітьми.

«Музика сприяє фізичній та руховій активності. Зокрема в нас дуже багато впарв з дрібної моторики, яка безпосередньо пов’язана з мовленнєвою активністю. Тому таким чином ми розгальмовуємо мовленнєві затримки», пояснює викладачка музики.

Лілія Місюня  запевняє, що ці заняття справді лікувальні.

«Ми розпочали цикл не просто музичних занять, а музико-терапевтичних. Наша терапія – це лікування. Тобто ми лікуємо музикою. Наші діти уже самостійно собі проводять свята. Раніше цього не було і на свята ми завжди запрошували якісь колективи, щоб вони розважали дітей. А зараз діти можуть один перед одним виступити, показати, чого вони навчилися», – розповідає очільниця закладу.

Нині у центрі для дітей із інвалідністю проводять індивідуальні та групові музичні заняття. Мріють відкрити студію музичної терапії для вихованців.