24червня2026

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Сергій Жук: Кіровоград – один із небагатьох регіонів, де є діалог між пацієнтами та лікарями

ЗДОРОВ'Я

Сергій Жук: Кіровоград – один із небагатьох регіонів, де є діалог між пацієнтами та лікарями

«Кіровоград – відкрита медицина: досягнення та перспективи». Такою була тема круглого столу, що пройшов минулого тижня за ініціативи Кіровоградського обласного відділення «Всеукраїнської мережі ЛЖВ» та Міжнародного фонду «Відродження» й за участі керівників медичної галузі та області.

На перший погляд, – звичайнісінька робоча нарада. Однак, ні. З’ясувалося, що співпраця пацієнтів, лікарів та чиновників, започаткована минулого року на Кіровоградщині, дійсно дає непогані результати. Так, громадська пацієнтсько-лікарська рада, яка діє при департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації вже дозволила «розсекретити» значну частину інформації про рух бюджетних коштів. Готовими до прозорості, за словами начальника управління охорони здоров я Кіровоградської міськради Оксани Макарук, виявилося й очолюване нею відомство, а голова постійної комісії облради з питань охорони здоров’я та соціальної політики Ірина Чемерис висловила жаль, стосовно того, що в її рідній Олександрії досі немає подібних дорадчих органів, а відтак і відповідної співпраці їх із владою.

– Ми розглядаємо Кіровоград як позитивний регіон – один із небагатьох, де є певні зрушення у вибудовуванні конструктивного діалогу між пацієнтами та лікарями, прозорому розподіл бюджетних надходжень та обговоренні напрямків реформування галузі, – наголосив експерт МВФ «Відродження», член Ради директорів Благодійної організації «Світло надії» Сергій Жук.

Власне цього й домагаються громадські активісти «Всеукраїнської мережі людей, які живуть з ВІЛ», каже соціальний працівник пенітенціарного направлення організації Володимир Бочаров-Туз. Почуте ним і його колегами запевнення першого заступника голови облдержадмінстріції Сергія Коваленка, що влада знайде можливість відкрити в області стаціонарне відділення медичного закладу, де хворі на СНІД отримуватимуть кваліфіковану допомогу, стало ще одним підтвердженням тому, що сторони діалогу чують одне одного.

Та на шляху до їхньої повної довіри й порозуміння ще чимало бюрократичних моментів, пояснив директор департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Олег Рибальченко. Наприклад, жодним чином не може підвідомче йому управління долучитися до процесу роздачі безкоштовних шприців наркозалежним через складну процедуру їх списання. Однак бажання спільними зусиллями громадськості й офіційної медицини вирішувати подразливі соціальні проблеми є, і це вже добре.