06серпня2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Медзаклади Кіровоградщини повністю забезпечені вакцинами проти туберкульозу

ЗДОРОВ'Я

Медзаклади Кіровоградщини повністю забезпечені вакцинами проти туберкульозу

Вчора, 14 листопада, у Кіровоградській облдержадміністрації пройшло чергове засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ/СНІДу під керівництвом першого заступника голови ОДА Сергія Коваленка.

19 11 96

Під час засідання проаналізували загальну епідситуацію та заходи з профілактики туберкульозу і ВІЛ-інфекції/СНІДу в Долинському, Онуфріївському, Благовіщенському та Світловодському районах. Представники територій зазначали, що епідситуація в зазначених районах – стабільна і контрольована. Протягом 2019 року спостерігається зменшення показників захворюваності та смертності від туберкульозу і СНІДу. Однак, на засіданні наголошували, що покращення може бути пов’язане із низьким рівнем виявлення зазначених хвороб, тому необхідно збільшувати рівень охоплення населення профілактичними оглядами і діагностикою.

Учасники засідання також розглянули питання забезпечення імунобіологічними препаратами та виконання планів профілактичних щеплень проти туберкульозу в області. Як зазначила заступник директора з епідеміологічних питань обласного лабораторного центру МОЗ України Надія Оперчук, заклади охорони здоров'я Кіровоградщини цього року повністю забезпечені імунобіологічними препаратами для вакцинації проти туберкульозу.

Загальна потреба області у вакцині БЦЖ – понад 30 тисяч доз на рік. Майже 90 тисяч доз вакцини перейшло із залишків минулого року (виробництва Болгарії з терміном придатності до 31 липня 2020 року). За аналізом показників виконання вакцинації від туберкульозу за 10 місяців цього року, найнижчий рівень профілактичних щеплень дітей до 1 року спостерігався у Знам'янському, Світловодському, Вільшанському, Компаніївському Кропивницькому та Петрівському районах, а дітей після року – у Голованівському і Устинівському районах.

http://www.kr-admin.gov.ua

Фото: http://nizhyn.pravdatut.ua