26лютого2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Завтра у центрі Кропивницького встановлять чорну ялинку – прикраси теж здивують

ЗДОРОВ'Я

Завтра у центрі Кропивницького встановлять чорну ялинку – прикраси теж здивують

У День святого Миколая, 19 грудня, в обласному центрі пройде Всеукраїнська акція «Чорна ялинка: ВІЛ-позитивним пацієнтам не до свят». Про це інформують організатори заходу.

 19 12 165

Біля будівлі Кіровоградської обласної державної адміністрації пацієнти та активісти встановлять чорну ялинку, прикрашену пустими пляшками від ліків, які є символом того, що десяткам тисяч ВІЛ-позитивних українців не до свят. Вже з Нового року пацієнти з ВІЛ по всій Україні будуть вимушені перервати лікування через відсутність ліків.

Міністерство охорони здоров’я провалило закупівлю препаратів, необхідних для постійного лікування ВІЛ-позитивних людей. За оцінками БО «100% життя» до 30 тисяч людей, які живуть з ВІЛ, можуть залишитися без лікування. В Кіровоградській області станом на 1.10.2019 року терапію отримують 2 659 ВІЛ-позитивних пацієнти.

Активісти та пацієнти проситимуть губернатора Андрія Балоня не допустити дефіциту препаратів в області і особисто закликати Президента розібратись чому життєвонеобхідне лікування для людей, які живуть з ВІЛ, не закуповують вчасно.

Акції відбудуться синхронно 19 грудня у всіх регіонах України. 

У Кропивницькому акція проходитиме перед будівлею Кіровоградської обласної державної адміністрації (біля входу у будівлю).

Початок: об 11:00.

Спікер: Оксана Шершень – координатор напрямку ВІЛ та ТБ-сервісу.