21січня2021

ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Мешканців Кропивницького попереджають про небезпечність довіри фейковій інформації

ЗДОРОВ'Я

Мешканців Кропивницького попереджають про небезпечність довіри фейковій інформації

У соцмережах і на сайтах-сміттярках масово поширюють інформацію, наче «коронавірус на поверхнях нежиттєздатний — він передається тільки через дихання від зараженої людини.

23 4

Це неправда, інформує По той бік пандемії.

Інформація про тривалість «життя» вірусу різниться, але достеменно відомо, що його можна підхопити і через дихання, і через дотики до різних поверхонь, а тоді до слизових оболонок.

Це класичний приклад циклічного фейку. При чому цього разу котиться вже третя хвиля. Ще в квітні поширювали дослівно таку саму інформацію, так само посилалися на дослідження команди німецького вірусолога Hendrik Streeck https://bit.ly/2HzQGCS. Тоді побрехеньку підхопили десятки тисяч людей, цього разу — тисячі.

Насправді одного дотику до поверхні, забрудненої вірусом, недостатньо, щоб заразитися. Вірус потрапляє в організм через слизові оболонки, яких ми постійно торкаємося.

Коли інфікована людина, чхає або кашляє в повітря, віруси у мікрокраплинах прилипають до поверхні. Якщо потім торкнутися тієї поверхні, а тоді — рукою очей, носа чи рота, вірус може потрапити в організм. Щоправда таким чином заразитися важче, ніж за безпосереднього контакту з хворою людиною https://bit.ly/2HyZmsL

Точно невідомо, як довго вірус COVID-19 виживає на поверхнях. Науковці припускають, що він поводиться, як і решта коронавірусів. Тобто лишається активним від 2 годин до 9 днів. За іншими даними — від 4 до 72 годин. Час виживання залежить від низки факторів: типу поверхні, температури, вологости та конкретного штаму вірусу https://bit.ly/2HCsK18

Детальніше за посиланням.