29січня2022

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Кіровоградщина: діти з хворобою Дюшена отримали дихальні апарати 

ЗДОРОВ'Я

Кіровоградщина: діти з хворобою Дюшена отримали дихальні апарати 

260214569 440270264275552 162807199090595435 n 

Учора,  22 листопада, голова Кіровоградської ОДА Марія Чорна зустрілась із лікарем Мішелем Туссеном, який очолює Центр терапії та дослідницької роботи з питань домашньої вентиляції легень і нервово-м`язових захворювань відділення реабілітації клініки Інкендааль, Королівство Бельгія.

Лікар має на меті зібрати 100 портативних дихальних апаратів для пацієнтів з хворобою Дюшена всієї України. 12 таких апаратів вже знаходяться на території дитячої обласної лікарні.

«На Кіровоградщині 11 дітей мають нейро-м’язове захворювання Дюшена. Дуже важливо для покращення життя таких пацієнтів обмінюватись досвідом між країнами, особливо з тими, де діти з такою хворобою мають повне життєзабезпечення. Дуже дякую лікареві Мішелю Туссену, який має ціль допомогти Україні із забезпеченням дихальними апаратами, ми цінуємо підтримку та завжди готові до співпраці», - сказала Марія Чорна.

Разом з Мішелем Туссеном очільниця області оглянули відділення медичної реабілітації обласної лікарні, відділення для лікування та інтенсивної терапії новонароджених і недоношених дітей, а також відділення анестезіології з ліжками інтенсивної терапії.

Також відбулася конференція, направлена на початок реалізації пілотного проекту по збору дихальних апаратів з клініки Інкендааль з Бельгії для використання їх пацієнтами з хворобою Дюшена в домашніх умовах в Україні, в рамках міжнародного проєкту «1500 років виживання».