29січня2022

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Кропивницьким медикам, які боряться з COVID-19, платитимуть більше

ЗДОРОВ'Я

Кропивницьким медикам, які боряться з COVID-19, платитимуть більше

Серед безкоштовних медичних послуг населенню у комунальних лікувальних закладах Кропивницького, які фінансуються за умовами чинних договорів з Національною службою здоров'я України, ключовим пакетом в умовах пандемії залишається «Стаціонарна допомога пацієнтам з COVID-19».

24 1

На який спектр безоплатних процедур можуть розраховувати кропивничани за умови підозри та підтвердженого діагнозу «ковід», інформує начальниця управління охорони здоров'я Кропивницької міської ради Оксана Макарук.

Зокрема, це тестування на COVID-19, лабораторні та інструментальні дослідження, меддопомога відповідно до галузевих стандартів, киснева підтримка, інтенсивна терапія та підключення до ШВЛ за необхідністю, медикаментозна терапія та знеболення за потреби, консультація лікарів інших спеціальностей.

Госпітальною базою для лікування хворих з коронавірусною інфекцією визначено Центральну міську лікарню.

Медичні працівники ковідних відділень за умовами цього пакету отримують доплату в заробітній платі до 300 %.

«Із листопада 2021 року НСЗУ платитиме за одну команду, яка надає допомогу пацієнтам з COVID-19 у стаціонарі медзакладу, 634,3 тис. грн, що більше на 27 % у порівнянні з тарифом 2020 року. Фінансування у 2021 році складає 36,5 млн грн», – зазначила посадовиця.

Щодо медичних працівників, які вакцинують населення,  то вони отримують оплату за фактичну кількість провакцинованих осіб: 25 гривень – за першу дозу введеної вакцини і 60 – за другу. Інформацію про вакцинацію медики вносять до електронної системи охорони здоров’я і тільки на підставі цієї інформації НСЗУ платить закладам.