23травня2022

ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Коли пацієнти Кропивницького та області отримають інноваційний лікарський засіб

ЗДОРОВ'Я

Коли пацієнти Кропивницького та області отримають інноваційний лікарський засіб

08tuberkulioz

Україна розширює можливості для лікування людей з туберкульозом, який має широку лікарську стійкість.

Це стало можливим завдяки реєстрації Міністерством охорони здоров'я України інноваційного лікарського засобу – Претоманід. Медпрепарат подарує надію тим пацієнтам, які мали низькі шанси на одужання саме через недієвість вже існуючих препаратів проти важких форм туберкульозу, інформує пресслужба МОЗу. 

Застосування нового препарату показано в інноваційному режимі BPаL в умовах операційних досліджень, коли замість 4-5 сильнодіючих ліків застосовують три препарати із більш коротким терміном прийому. 

Україна є 5-ю країною в світі, яка надала дозвіл на використання Претоманіду регулюючими органами, що підтверджує  глобальну прихильність країни до впровадження сучасних підходів лікування лікарсько стійкого туберкульозу. 

Реєстрація Претоманіду стала результатом тривалої злагодженої роботи МОЗ, Центру громадського здоров’я, ВООЗ, Комітету Зеленого Світла, Глобального фонду для боротьби зі СНІД, ТБ та малярією, Глобального лікарського фонду, БО «100% ЖИТТЯ», МБФ «Лікарі без кордонів». Це вкотре доводить важливість об'єднання зусиль держави і партнерів в протидії туберкульозу.

Довідково: у серпні 2020 року  FDA (Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів та медикаментів (США)) схвалило застосування нового протитуберкульозного препарату Претоманід для лікування туберкульозу з широкою стійкістю до лікування, а також випадків невдачі лікування мультирезистентного туберкульозу.

Даний препарат включений до номенклатурного переліку лікарських засобів до закупівлі на початку 2021 року. Також МОЗ України виділено необхідні ресурси для закупівлі через ДП «Медичні закупівлі України».

Залишається якнайшвидше провести всі необхідні процедури для доступу пацієнтів до життєво необхідного лікарського засобу.