23липня2024

ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Кропивницьким студентам розповіли про наслідки нераціонального харчування (ФОТО)

ЗДОРОВ'Я

Кропивницьким студентам розповіли про наслідки нераціонального харчування (ФОТО)

avitaminoz

Днями студентам Кропивницького фахового коледжу харчування та торгівлі, читачам та гостям обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чиежавського пояснили тонкощі авітамінозу: його причини, симптоми, лікування, профілактика.

Переважно, авітаміноз є наслідком нераціонального харчування та зниження фізичних навантажень протягом тривалого часу.

"Скажімо, взимку наш організм ніби перебудовується на існування в режимі “зимової сплячки”, тому навесні йому важко працювати у новому режимі. Дефіцит свіжого повітря, сонця і фізичної активності також шкодить нашому здоров’ю. Ознаки весняного авітамінозу залежать від того, чого саме бракує в організмі. Навіть нестача одного вітаміну може спричинити вельми неприємні наслідки: порушується утворення необхідних ферментів, обмін речовин, виникають хронічні захворювання", – зазначила головна державна санітарна лікарка Кіровоградської області Надія Оперчук.

Для нормального функціонування різних систем і процесів організму потрібні не тільки поживні речовини, а й вітаміни. Ці органічні сполуки беруть участь у регуляції обміну речовин, захисті від інфекцій, підтримці імунної системи, зору, шкіри та нервової системи. Своєю чергою авітаміноз супроводжується розладами і може проявлятися різними симптомами різного ступеня вираженості.

Надія Оперчук приділила увагу відповідям на запитання щодо режиму харчування, вживання овочів, фруктів та багато інших. Спікерка закликала присутніх вести здоровий спосіб життя, позбутися шкідливих звичок та правильно харчуватись. І пам’ятати: інвестуючи в здоров’я – інвестуємо в майбутнє.