24червня2026

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Кропивницький: хто, коли і навіщо викинув використані шприци - питання відкрите

ЗДОРОВ'Я

Кропивницький: хто, коли і навіщо викинув використані шприци - питання відкрите


На території колишнього сокоекстрактного заводу У Кропивницькому виявлено незаконне сміттєзвалище. Величезна кількість використаних шприців, крапельниць та іншого медичного інвентарю валяється просто неба.

Через високу потенційну небезпеку від таких предметів для здоров’я мешканців міста спецінспекція міськради забила на сполох.

Ситуацію вивчали спеціалісти екологічної інспекції. Поки що жодна медустанова міста відповідальності за появу в громадському місці неутилізованого медобладнання на себе не взяла.

"Жоден лікар не дозволив би вивезти шприци просто на вулицю, адже знає про шкоду, що можуть нанести використані такі відходи людям та навколишньому середовищу. У закладах шприци проходять усі етапи знезараження відповідно до санітарно-епідемічних вимог. Кожен медичний заклад підписує договір із підприємством, що утилізує такі відходи. Для прикладу, міський пологовий будинок працює із приватною фірмою “Селена” із м. Сміла Черкаської області й отримує кошти за кожен кілограм зданих відходів на утилізацію. Усі заклади отримують дохід від утилізації шприців, а сам матеріал фірма забирає безпосередньо із закладу. Впевнена, за такою схемою працюють усі медичні заклади", - зауважила начальник управління здоров’я міської ради Оксана Макарук.

За інформацією прес-служби ГУ Національної поліції в області, на місці знахідки відпрацювала слідчо-оперативна група.

Після отримання висновків екологів, подія отримає правову кваліфікацію.