24червня2026

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА Ще.. ЗДОРОВ'Я Кіровоградщина: підвозна вода годиться виключно для господарських потреб

ЗДОРОВ'Я

Кіровоградщина: підвозна вода годиться виключно для господарських потреб

Для пиття і приготування їжі наразі слід використовувати бутильовану покупну воду або з альтернативних джерел (колодязі, свердловини), якщо якість води з них відома і відповідає санітарним нормам.

Такі рекомендації фахівців управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області.

Якщо ж споживачі не мають змоги забезпечити себе водою бутильованою або з інших джерел, то перед приготуванням їжі воду з цистерн слід попередньо відстояти або профільтрувати і прокип’ятити.

З графіком підвезення води споживачам можна ознайомитися на сайті ОКВП «Дніпро-Кіровоград» за посиланням http://dnipro-kirovograd.com.ua.

Крім того фахівці нагадують мешканцям про те, що необхідно бути обачними, збираючись відвідати заклади громадського харчування. Зовсім не зайве подумати над відповіддю на запитання, як кафе чи ресторан в умовах відсутності централізованого водопостачання може продовжувати свою діяльність?

Довідково: Через пошкодження електромереж у районі с. Павлівки Світловодського району в другій половині дня 01.07.2017 без електропостачання залишилась частина Світловодська, в тому числі споруди водогону ОКВП «Дніпро-Кіровоград» (ДВС, водопровідні та каналізаційні насосні станції). Внаслідок цього було припинено централізоване водопостачання в Світловодську, Олександрії, Знам’янці та Кропивницькому надвечір 1.07.2017.

На засіданнях та нарадах спеціалісти держпродспоживслужби області запропонували максимально зменшити відвідування дітьми дошкільних навчальних закладів; відкрити чергові групи для дітей, яких немає змоги залишити вдома; відкоригувати меню страв на час відсутності централізованого водозабезпечення в мережах міст (виключити страви та продукти підвищеного епідризику – кисломолочний сир, страви з яєць, з фаршів, що піддаються додатковій термічній обробці тощо).

Заклади відпочинку на базі загальноосвітніх шкіл (пришкільні табори) закінчили працювати ще до 01 липня 2017 року. Заклади оздоровлення забезпечуються водою із власних свердловин, незалежних від водогону «Дніпро-Кіровоград».

Після відновлення централізованого водопостачання в повному обсязі, воду слід спустити протягом 10-15 хвилин під максимальним тиском. Для пиття і приготування їжі використовувати воду лише кип’ячену або профільтровану.