ЗДОРОВ'Я
У Кропивницькому стартувала кампанія «Обери собі лікаря для родини»
- Останнє оновлення: 06 квітня 2018
Усі мешканці обласного центру мають звернутися до медичної установи для підписання декларації із лікарем, якого вони обрали.

Для дітей – це має бути лікар-педіатр чи сімейний лікар, для дорослих – лікар-терапевт або сімейний лікар. Нормативне навантаження на одного сімейного лікаря становитиме 1800 осіб, на терапевта – 2000, педіатра – 900.
У Благовіщенському, Бобринецькому, Кіровоградському, Компаніївському, Маловисківському, Новоархангельському й Устинівському районах, враховуючи більшу кількість мешканців, лікарі матимуть більші нормативи.
До моменту підписання документів держава виділяє на кожного пацієнта суму в розмірі 240 гривень на рік, яка, після реєстрації даних в електронної базі, збільшиться до 370 (так званий перехід із «червоного» списку до «зеленого»).
Що ж саме входитиме до 370 гривень які надаватиме держава?
«Це всі види амбулаторного лікування. Тобто, отримання лікарняних листів, довідок для отримання санітарно-профілактичного лікування, інші довідки, а також переліки загальних обстежень (аналіз крові, сечі, електрокардіограма та аналізи, які стосуються кардіологічних захворювань», – повідомив директор департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації Олег Рибальченко.

На сьогодні ж, усі пацієнти закріплені за певними медичними закладами, і навіть якщо вони ще не підписали декларацію, мають юридичне право на повноцінне медичне обслуговування.
Ще.. 