ЗДОРОВ'Я
П’ятеро маленьких кропивничан із симптомами гострої кишкової інфекції шпиталізовано
- Останнє оновлення: 02 травня 2018
Попередній діагноз у трьох дітей із ДНЗ "Червона шапочка" – гострий гастроентероколіт, ще у двох – харчова токсикоінфекція. Швидкий тест на ротавірус в одного малюка показав позитивний результат. Стан усіх дітей середнього ступеня тяжкості.
Нині ситуaція пеpебувaє нa кoнтpoлі гoлoвнoгo упpaвління Деpжпpoдспoживслужби в Кіpoвoгpaдській oблaсті, інформує відомча прес-служба.
Серед тих, хто занедужав, – двоє дітей із ясельної групи та троє – з середньої. До інфекційного відділення центральної міської лікарні вони шпиталізовані протягом 28-29 квітня та 1 травня.
З метою встановлення причин і умов виникнення випадків захворювання спеціалісти кропивницького міського управління головуправління Держпродспоживслужби в області 29.04.2018 провели позапланову перевірку дитсадка та розпочали санітарно-епідеміологічне розслідування спалаху.
Виявлено ряд порушень санітарного законодавства щодо умов перебування дітей. За участю фахівців Державної установи «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України» проведено обстеження контактних осіб (персоналу дошкільного навчального закладу), відбір та дослідження змивів, питної води, добових проб готових страв на бактеріологічне забруднення. Збудник, який став причиною спалаху, встановлюється.
За період 28 квітня – 1 травня в закладі проведели: заключну дезінфекцію в приміщеннях груп, з яких захворіли діти; генеральне прибирання всіх приміщень, обладнання та іграшок; кварцування всіх групових осередків. Триває обстеження контактних дітей та персоналу.
Керівництву дошкільного навчального закладу надали пропозиції щодо проведення необхідних протиепідемічних та профілактичних заходів.
Ще.. 