20лютого2020

ГАРЯЧІ
ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО Понад 15 тисяч дітей на Кіровоградщині отримали довгоочікувані аліменти

СУСПІЛЬСТВО

Понад 15 тисяч дітей на Кіровоградщині отримали довгоочікувані аліменти

Понад 100 мільйонів гривень аліментів стягнули державні виконавці Кіровоградщини з початку року із безвідповідальних батьків.

064 650

Це на 35 мільйонів гривень більше, ніж було стягнуто за весь 2017 рік, повідомив заступник керівника з питань державної виконавчої служби Віктор Журавко.

«Упродовж року державні виконавці активно працюють у напрямі ліквідації заборгованості зі сплати аліментів. А це означає, що закон реально працює і допомагає захищати порушені економічні права дітей. На жаль, практика показала, що без застосовування примусових заходів горе-батьки не здатні самостійно згадати про своїх синів і доньок. Зате після обмежень в праві полювання, виїзду за кордон, користування автівками та зброєю злісні неплатники, які роками не надавали фінансової підтримки власним дітям, не тільки задумуються про свої батьківські обов’язки, а й знаходять багатотисячні суми для ліквідації боргів. Ось так, наприклад, один мешканець Кропивницького сплатив понад 56 тис грн аліментів на користь трьох синів і однієї доньки», – відзначив Віктор Журавко. 

Після вступу в силу другого пакету законів #ЧужихДітейНеБуває державні виконавці, окрім обмежень боржників у правах і накладення арешту на їх майно чи банківські рахунки, почали застосовувати стосовно боржників і фінансові санкції.

Так, мешканці області вже сплатили на користь своїх дітей понад 250 тисяч гривень штрафів.