28травня2020

ГОЛОВНА СУСПІЛЬСТВО На території Кіровоградської області діє 20 спроможних ОТГ

СУСПІЛЬСТВО

На території Кіровоградської області діє 20 спроможних ОТГ

Проаналізувавши стартові позиції та можливі перспективні рішення консультанти Офісу реформ дійшли висновку, що у 2019 році на Кіровоградщині домінуватимуть процеси приєднання території до чинних об’єднаних територіальних громад.

53 9712 

На  переконання консультанта з питань комунікації Кіровоградського РВ АМУ Валентини Остапчук,  після успішного досвіду приєднання Першотравенської сільської ради до Компаніївської ОТГ, на сьогодні до проведення довиборів готові кілька території, які планують приєднатись до Дмитрівської, Соколівської, Первозванівської і Компаніївської  об’єднаних територіальних громад.

«Подібні процеси  можливо розпочнуться і навколо інших ОТГ, оскільки більшість з них створені у, так би мовити, не повному форматі, як то передбачає Перспективний план області. Нині вже можна говорити, що для покращення спроможності громади потребують укрупнення, де кількість населення не перевищує п’яти тисяч осіб»,зазначає консультант з правових питань проекту «Пульс» Вікторія Нижник.

Процес утворення нових громад на території області також не зупиниться,  прогнозують експерти. До кінця року завершиться формування Новомиргородської міської, Злинської сільської ОТГ, які створюються у відповідності до перспективного плану. Об’єднавчі процеси активізувалися також в Знам’янському,  Устинівськогому, Новгородкіському, Кропивницькому  районах.

Довідково: станом на 1 січня 2019 року  на території області діє 20 ОТГ, всі вони визнані спроможними і перейшли на прямі міжбюджетні стосунки. Призначення перших виборів наразі очікує Петрівська селищна ОТГ, яка утворилась наприкінці 2018 року.